Zadaniak TuDu, czyli coś o organizacji … 11


W dzisiejszych czasach trudno  wygospodarować czas na cokolwiek, żyjemy w ciągłym biegu i stresie, dlatego postanowiłam utworzyć cykl o organizacji  i zachęcić was do dzielenia się waszymi sprawdzonymi radami 🙂 Przyda mi się doszkolenie w tej dziedzinie 😀

Dzięki uprzejmości Flying Ideas  mamy okazje przetestować nowy produkt ZADANIAKI TuDu  oto i one :

dodatkowe-magnesy-z-logo-i-członkami-rodzinymagnetyczne-tabliczki-piktogramy-i-mazak-suchościeralnypakiet-startowy-zadaniaków-tudu

piktogramy

  Zadaniaki TuDu MAGNETYCZNY ORGANIZER DLA CAŁEJ RODZINY.

Zadaniaki dotarły do nas w pięknym opakowaniu w którym znajdują się przegródki na przechowywanie ich i nie tylko. Zestaw zawiera :

*5 dużych magnetycznych tabliczek,

*118 piktogramów,

*8 “jockerów”-pustych magnesików na których możemy umieścić swoje obrazki lub tekst,

*pudełko do segregowania magnesików,

*5 dużych magnesów,

Komplet wystarczy na 5 osób, na niewykorzystanych tabliczkach można zapisać listę zakupów, stworzyć menu na cały tydzień lub zostawić miła wiadomość dla członków rodziny 🙂 Duże  magnesy posłużą nam do przytrzymania np rachunków, zdjęć lub tak jak w naszym przypadku rysunków syna.

          Zadaniak są bardzo porządnie wykonane, nie zniszczą się szybko zwłaszcza przy codziennym użytkowaniu.  Piktogramy mają wesołą i ciekawą grafikę, która zachęci nie tylko dzieci do zabawy, ale i do wywiązywania się z przydzielonych im zadań.

            Muszę przyznać ,że już samo rozplanowywanie zadań na tydzień “jednoczy” rodzinę 😀

Czas na  krótką instrukcja od producenta, czyli jak korzystać z Zadaniaków:

Na początek potrzebujemy domowników, lodówkę z metalowymi drzwiczkami, pisak suchościeralny i przede wszystkim dobrych chęci oraz zapału do pracy !

Najpierw umieść odpowiednią ilość tabliczek na drzwiach lodówki  lub innej powierzchni magnetycznej, zaczynając od tabliczki z dniami tygodnia.

W górnej części każdej tabliczki wpisz mazakiem suchościeralnym imiona domowników(u nas synek dodatkowo nad każdym umieścił duże magnesy przedstawiające domowników)

Pola dni tygodnia uzupełnij magnesikami z piktogramami poszczególnych zadań. Możesz je także uzupełnić notatkami, używając pisaka.

Pustych magnesików warto użyć do narysowania na nich własnych piktogramów dla innych zadań lub zajęć.

Dodatkowo każdego dnia synek ma “fuchę” i rozlicza nas z wykonanych zadań przyklejając słoneczko lub błyskawicę .

A o to nasze zadania 🙂

image (7)

Jakie Wy macie sprawdzone sposoby na organizacje rodziny ?