Uwalniamy emocje.


Dzisiaj chcę Was zaprosić na kontynuacje cyklu o porządkach z feng shui– w zeszłym tygodniu zajęłyśmy się  oczyszczaniem umysłu, dzisiaj oczyścimy emocje.

Aby nie przegapić kolejnych artykułów zapraszam Cię na fanpejdż Esencjalistki  .

Do tej pory w serii pojawiły się :

uwalniamy emocje z feng shui

 

smutek

Wbrew pozorom podczas głębokiego smutku czy zdenerwowania sprzątamy najlepiej. Wcale nie musisz brać się w garść. Zdziwisz się, jak łatwo robić porządki, znajdując się w takim stanie.

Twoje rzeczy praktycznie sprzątają się same!

Przeglądanie starych rzeczy pomaga się uspokoić i spojrzeć na wszystko z całkiem innej perspektywy. Problem który tak Cię męczył straci na sil, a ty pozbywając się zbędnych przedmiotów uwolnisz swoje emocje.

Zazwyczaj nauczyciele/coachowie zadają to samo pytanie “Czy będzie to miało jakieś znaczenie za 5/10 lat?” Domyślasz się jak będzie brzmiała Twoja odpowiedź? 🙂 To samo można powiedzieć o większości przedmiotów, które zagracają Twój dom, a odpowiedź będzie taka sama.

żal

Jednym z najgorszych obliczy emocjonalnego bałaganu jest ta, powstająca na skutek chowania urazy. Zajrzy w głąb siebie i zastanów się czy, aby na pewno jesteś czysta pod tym względem?

Jeśli jesteś osobą, która tłumi w sobie negatywne emocje, to musisz zrozumieć, że Twoje milczenie faktycznie rani drugą osobę, ale Tobie samej wyrządza największą krzywdę.

Wybaczaj i zapominaj, pozbądź się wszelkich uraz i po prostu żyj dalej!

zerwanie toksycznych znajomości 

Czy masz w swoim gronie osoby z którymi nie lubisz rozmawiać, osoby które wysysają Twoją energię jak wampiry?

Denerwujesz się i narzekasz, kiedy któraś z nich do ciebie zadzwoni?

Ciekawe jest to, że każdy z nas ma kilka takich osób na swojej liście znajomych, chce je wyrzucić ze swojego życia, ale nie ma wystarczająco odwagi albo nie wie jak to zrobić. Sporządź swoją listę toksycznych znajomych i zacznij działać.

Na świecie żyją miliardy ludzi i każdy z nich może dobierać sobie przyjaciół na własnych zasadach. Staraj się otaczać osobami, które nieustannie Cię inspirują, dają motywacyjnego kopa i sprawiają, że każdy dzień staję się świętem! 

Zerwanie starych znajomości ma ten wielki plus, że tym samym robisz miejsce na nowe, wspaniałe relacje.

 

zakończenie związku

Coraz częściej przyczyną bałaganu w życiu staje się życiowy partner i nie mówię tu o rozrzucaniu przez niego brudnej bielizny, czy nie spuszczaniu deski sedesowej, oraz nie zakręcaniu tubki pasty 😉

Czasami dzieje się tak, że nasze drogi życiowe rozchodzą się, a wspólne priorytety przestają istnieć.  W takich sytuacjach oboje są dla siebie balastem, choć często nie zdają sobie z tego sprawę i kurczowo trzymają się rękawa niegdyś bliskiej osoby.

Mamy wtedy dwa wyjścia nic nie robić i czekać, niejednokrotnie w psychicznych męczarniach, aż związek sam się rozpadnie, albo spróbować naprawić relacje. Zrób wszystko, aby zwiększyć wasze szanse na sukces, lub podejmij decyzję o rozstaniu.

Jakkolwiek strasznie to zabrzmi, przekonasz się, że oprócz paraliżującego strachu rodzi się zupełnie nowe uczucie- ekscytacji przed nowym i nieznanym.

zrzucenie emocjonalnej zbroi

Jeśli Twój dom jest bardzo zagracony, bardzo możliwe jest to, że czujesz potrzebę noszenia dużej ilości biżuterii- tak silna, że bez niej czujesz się naga.

Podobnie jak bałagan w domu, biżuteria noszona w dużych ilościach jest formą emocjonalnej zbroi. Po gruntownych porządkach, prawdopodobnie poczujesz naturalną potrzebę pozbycia się swoich ozdób i zmniejszenia ich ilości. Toja pewność siebie wzrośnie a Twoją największą ozdobą, będzie wewnętrzny blask bijący od Ciebie! 🙂