Tymianek….naturalnie ;) 9


Zawsze młody, żywiołowy i porywczy. Lekko pikantny i wytrawny w swoim smaku. Z ogromną przyjemnością flirtuje z owocami i deserami, mącąc trochę w ich nieskazitelnej słodyczy. Swoimi psotami urzeka także czekoladę. W oficjalnych spotkaniach dobrze prezentuje się w towarzystwie wołowiny, wieprzowiny i drobiu.

Baziółka – www.baziolka.pl

 

Prawda, że z niego niezły gagatek? 😉 Potrafi nieźle namieszać i jest wszechstronnie “uzdolniony”. Ma sporo właściwości leczniczych i ostatnimi czasy ratuje mi życie cały czas. Proszę Państwa mam zaszczyt przedstawić pana TYMIANKA, który :

  • załagodzi najbardziej uporczywy kaszel- rozrzedza wydzielinę w płucach i oskrzelach,
  • ułatwia odkrztuszanie,
  • reguluje pracę układu pokarmowego i wzmacnia trawienie, więc warto dodawać go często do potraw, zwłaszcza duszonych/smażonych mięs,
  • doskonale łagodzi stany zapalne układu moczowego! Jest lekko ogrzewający i dziala bakteriobójczo. Ha, ciekawe ilu Was o tym wiedziało? 😉
  • jego liście zawierają witaminę K, A, C i E, oraz olejki eteryczne,
  • jego właściwości lecznicze pozwalają oczyści, odmłodzić oraz WZMOCNIĆ organizm.

Można spotkać go nie tylko w postaci naturalnej, (naturalnie 😉 ) ale również pod postacią maści, herbatek i zastosować go w domowej inhalacji.

Żeby nie było,  nie jestem taka święta i nie zawsze chce mi się bawić w medycynę naturalną! Często sięgam po apteczne preparaty wyprodukowane z naturalnych składników, np. pastylki do ssania Tymianek i Podbiał, które doskonale radzą sobie z dyskomfortem stworzonym podczas kaszlu, takim jak drapanie w gardle.

Tymiankowe pastylki bardzo mi pomogły podczas nawracającego zapalenie migdałów, którego nabawiłam się na początku jesieni. Zlikwidowały uciążliwą “gulę” w gardle i przyspieszyły leczenie.

Sami widzicie, że moja miłość do tej roślinki nie jest bezpodstawna :).

Może Wy podzielicie się swoimi sposobami na kaszel i ból gardła?

podpis Gaga