SLOW LIFE. Zwolnij… i zacznij ŻYĆ! 30


 

Co to jest tak właściwie to  slow life i o co tyle szumu?

 

Slow life to celebracja indywidualności. To zachęta do zatrzymania się, spojrzenia w głąb siebie i odkrycia, co leży w naszej naturze, co chcemy dać światu, jak chcielibyśmy zostać zapamiętani.

Joanna Glogaza “Slow Life”

Dlaczego sięgnęłam po tę pozycję, pomimo wielu prób skończenia “SLOW Fashion”, pierwszej książki Joanny  ? 

Po pierwsze, slow fashion nie była dla mnie. Nie mam problemu z zakupem ubrań bo robię to bardzo rzadko, rzec można, że prawie w ogóle ich nie kupuje. Więc siłą rzeczy ta pozycja nie była dla mnie.

Po drugie, ciekawość!  Taka zwykła, ludzka ( w sumie to babska 😛 ) ciekawość i tematyka, która ostatnio zaprząta moją nieuporządkowaną główkę 😉 Tak więc postanowiłam dać autorce książki “Slow life” jeszcze jedną szansę.

 

zwolnij i zacznij żyć

dowiedź się co tak naprawdę lubisz robić!

Można to uznać za priorytet, przecież w powolnym życiu chodzi właśnie o czerpanie przyjemności z rzeczy, które uwielbiamy robić. Autorka kładzie również duży nacisk na pracę i organizację, zachęca nas do zmian równocześnie tłumacząc dlaczego tak ważne jest “uwolnienie” się od nie odpowiednich ludzi i stawianie siebie zawsze na 1 miejscu. 

 

Nie odkładaj życia na potem. Nie obudzisz się pewnego dnia z magicznie zwiększoną ilością wolnego czasu, umiejętnością odpoczywania bez poczucia winy i wiedzą, co chcesz w życiu robić. Jeśli chcesz żyć pełniej, zacznij stawiać pierwsze kroki w tym kierunku, choćby bardzo drobne. 

 

zorganizuj się!

Nie ukrywam, że ten rozdział sprawił mi największą frajdę! 😀 Zawiera on kilka sprawdzonych patentów na bycie online, ustalanie priorytetów i dążenie do obranego celu. Znajdziemy również w nim inspirujący wywiad z Olą – PSC .

 

Jednak nawet najlepsza organizacja ci nie pomoże, jeśli najzwyczajniej w świecie masz za dużo rzeczy do upchnięcia w ciągu doby.

 

co dała mi lektura slow life

Podczas czytania slow life zrobiłam rachunek sumienia i postanowiłam jakie obszary chcę rozwinąć, a pomogły mi w tym liczne pytania i zadania stawiane przed nami przez autorkę. Ustaliłam również co sprawia mi przyjemność i jak to osiągnąć. 

Postanowiłam stworzyć w okół siebie taką przestrzeń, która nie będzie pochłaniała zbyt wiele czasu i energii na porządki, będzie przyjazna życiu rodzinnemu i domownikom. Dzięki temu będę miała więcej czasu na swoje przyjemności, które są zarazem moimi priorytetami OGRÓD i  BLOGOWANIE. Moim marzeniem jest stworzenie eko-ogrodu z warzywami, kwiatami i mini sadem, oraz przestrzenią do wypoczynku.

Świetna książka zmuszająca do zatrzymania się i zastanowienia nad swoim dotychczasowym życiem, napisana prostym językiem co ułatwia przyswajanie treści 😉 Książka dała mi impuls do zmian i pozwoliła uporządkować wszystko.

Jestem na TAK  😉

 

Recenzja powstała przy współpracy z

woblink