Skóra- fascynująca historia 4


Aksamitna, jedwabista, delikatna- każdy z nas chciał by mówić tak o swojej skórze, zdarza się jednak, że rzeczywistość odziera nas ze złudzeń.

Skóra jest zwierciadłem duszy, ekranem, na którym wyświetlają się obrazy prosto z naszego wnętrza.

“Skóra-fascynująca historia” dr med. Yael Adler to fascynująca opowieść o naszym największym narządzie.

Poznając jej największe tajniki, dowiemy się jaki mamy wpływ na to, by czuć się w niej jak najlepiej. Książka nie jest typowym poradnikiem i nie znajdziemy w niej gotowych sposobów na nasze problemy. Jest to cudowna i niesamowita opowieść o skórze, jej funkcjonalności i działaniu, oraz o sposobach pielęgnacji.

skóra fascynująca historia-recenzja

Skóra- fascynująca historia

Yael Adler jest lekarzem dermatologii i dietetyki. Z nieukrywaną fascynacją i zachwytem drąży temat skóry, oraz bezwstydnie odkrywa przed nami jej tajemnice. Skrupulatnie szuka odpowiedzi na dręczące nas pytania i w zabawny, oraz w przystępny sposób nam ich udziela.

O tym jak, jak ważna jest nasza skóra, świadczyć może wiel zwrotów funkcjonujących w codziennym języku.

Są dni, kiedy źle się czujemy we własnej skórze, a czasem nawet z niej wychodzimy. W pracy nierzadko przydaje nam  się gruba skóra, a jeśli źle znosimy krytykę, słyszymy, że mamy zbyt cienką

A mimo to tylko nieliczni zdają sobie sprawę, czym właściwie jest skóra.

Z książki dowiemy się m.in. :

  • jak dbać o higienę, aby jej nie podrażniać,
  • jaki wpływ ma na nią żywienie, jak i dla czego odbija się na niej stres,
  • czym zwalczyć trądzik,
  • ile się opalać i jak,
  • co daje nam kwas hialuronowy,
  • jak to jest z tatuażami,
  • jak odróżnić niegroźne znamiona od tych groźnych,
  • dowiemy się również całkiem sporo o strefach erogennych.

 

Skóra- fascynująca historia

Książkę przeczytałam jednym tchem!

Już po pierwszym akapicie, wiedziałam, że będzie niezastąpionym źródłem wiedzy.

Dr Adler zna się na rzeczy, a jej pasja i uwielbienie do tego co robi,  wycieka wprost ze stronic!

Prosty i zrozumiały język, oraz przezabawne ilustracje, to coś, co wyróżnia tę pozycję na tle innych, naukowych publikacji. Nie znajdziecie w niej typowego, medycznego żargonu. 

Najbardziej zaintrygował mnie rozdział poświęcony trądzikowi,  odżywianiu w imię piękna naszej skóry (po raz kolejny sprawdza się powiedzenie jesteś tym, co jesz), oraz skóra jako zwierciadło duszy. 

Ostatni temat jest mi szczególnie bliski, gdyż sama długi czas borykałam się z pewną chorobą.

Już dawno zdawałam sobie sprawę, że nasze samopoczucie i kontakty z innymi ludźmi mają wpływ również na naszą skórę i jej wygląd. Niestety stres, ciągłe zamartwianie się czy toksyczne osoby, których często nie brakuje nam w swoim otoczeniu, sprawiają, że zaczynają się schody. Przetłuszczenie, przesuszenie, napięcie, trądzik, czy łamanie paznokci i wypadanie włosów pogłębiają nasz stan. To co dzieje się w naszej psychice i co natychmiast odzwierciedla skóra, jest widoczne również dla otoczenia. Między innym jest to tak uciążliwe, dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne i przewlekły stres: to co ma nas osłaniać, właśnie nas zdradza. 

 

Pamiętajcie- we wszystkim musi być harmonia !