Jak się spakować? – przeprowadzka cz.2 4


Jak się spakować…No własnie jak? Czy Ty też masz z tym za każdym razem problemy? Jeśli tak– zapraszam po kilka wskazówek i reguł. Jeśli nie– też zapraszam, może dowiesz się czegoś nowego 😉 

 

jak się spakować

 

jak się spakować?

Pakowanie zaczynamy od segregowania rzeczy, czy ubrań- zniszczone wyrzucamy, tych których już nie potrzebujemy oddajemy lub sprzedajemy- pisałam już o tym w pierwszej części o organizacji przeprowadzki.

  • rzeczy pakujemy pomieszczeniami– bardzo ułatwi nam to późniejsze rozpakowywanie i rozmieszczanie przedmiotów na nowym miejscu,
  • oddzielamy od siebie rzeczy delikatne, odzież i produkty spożywcze,
  • lekkie rzeczy pakujemy do dużych kartonów, cięższe do mniejszych (kartony powinny posiadać otwory na dłonie, co ułatwi nam przenoszenie ich),
  • każdy karton szczegółowo opisujemy– miejsce przeznaczenia + zawartość. Możesz również pokusić się o zrobienie listy, w której zawrzesz ilość kartonów przypadających na pomieszczenie.

 

pakowanie przedmiotów 

» ubrania– możesz spakować ubrania razem z wieszakami, później odwiesisz je tylko na właściwe miejsce. Doskonałe do przewożenia ubrań są worki na śmieci lub worki próżniowe,

» książki– układaj je rozmiarami, a cenne egzemplarze owiń papierem pakownym. Sprawdzą się tutaj mniejsze kartony.

» lustra/lampy/ramki– lustra oklejamy folią bąbelkową i dodatkowo usztywniamy kartonem, z lamp usuwamy kruche żarówki i rozbieramy je- osobno abażur i osobno podstawa (najlepiej przewozić je owinięte bibułką i umieszczone w trocinach). Przedmioty w ramkach owiń papierem/ gazetami i pooddzielaj gąbką. 

» zastawa– najlepiej sprawdzi się tu folia bąbelkowa- każdy przedmiot owijamy osobno i wkładamy pod nie papierowe talerze lub tacki. Przestrzeń pomiędzy zastawami wypełniamy starymi gazetami.

» sztućce– pojemniki ze sztućcami owiń szczelnie folią spożywczą. 

» dokumenty– przewoź zawsze przy sobie w teczce z przegródkami. 

» sprzęt elektroniczny– najlepiej przewozić go w oryginalnych opakowaniach, które posiadają posiadają odpowiedni system zabezpieczeń. Przed spakowaniem, ostudź sprzęt i wykonaj kopie zapasową dysku komputera.

» rośliny– bardzo źle znoszą przeprowadzki, zmiany temperatur i światła. Nie podlewaj je przed samą przeprowadzką, natomiast na nowym miejscu podlej je od razu. Doniczki zawiń folią spożywczą, tak aby ziemia się nie wysypywała podczas transportu, a same kwiaty zawiń delikatnie w papier pakowny. Gdy przewozisz je własnym samochodem umieść je na tylnym siedzeniu nie w bagażniku.