Proste triki dzięki, którym zapanuje ład i porządek na Twoim pulpicie 18


 

Każdy z Was pewnie zdaje sobie sprawę, że pulpit naszego “przyjaciela” też należy regularnie porządkować ;). Nikt nie lubi pracować w zagraconej przestrzeni! Takie gruntowne porządki w systemie i na pulpicie, zaoszczędzą nam dużo czasu i nerwów.

3 KROKI

PRZEGLĄDAMY

Nie da się inaczej, niż przejrzeć całą zawartość nie tylko pulpitu. Odinstalowujemy nie używane programy ( zawsze przez dodaj/usuń programy ), usuwamy nie potrzebne zdjęcia, dokumenty, ikonki i  screny

PLANUJEMY I GRUPUJEMY

Ustalamy główne kategorie folderów i pod folderów- najlepiej rozplanować to sobie na kartce. Tworzymy osobne katalogi na zdjęcia.

PORZĄDKUJEMY NA BIEŻĄCO

Pilnujemy, aby konkretne pliki trafiały do wyznaczonych folderów, a ład i porządek zapanuje u nas na stałe. Wszędzie liczy się tylko SYSTEMATYCZNOŚĆ!

ORGANIZACJA

Istnieje kilka metod organizacji pulpitu, ale ja chciałabym Wam przedstawić 2 z nich:

TAPETA

Możemy stworzyć swoją piękną, własną, wymarzoną i funkcjonalną tapetę w kilka chwil w darmowym programie do tworzenia grafik CANVA . Pamiętajcie tylko, aby sprawdzić w właściwościach  zalecaną rozdzielczość Waszego monitora.

[metaslider id=1827]

 

PROGRAM KOMPUTEROWY

Prostszym sposobem na organizację, jest zainstalowanie programu FENCES.

fencessFences to narzędzie pozwalające w ciekawy sposób rozwiązać problem z bałaganem na pulpicie. Za pośrednictwem specjalnych obszarów możemy łatwo uporządkować nawet pokaźną liczbą skrótów, dokumentów i  folderów. Poza domyślnymi ustawieniami, w których program automatycznie organizuje w kategorie zawartość pulpitu i wyświetla je zgodnie z jednym ze standardowych schematów, oferuje także możliwość ręcznego ustalania nazwy i pozycji na ekranie każdego z obszarów, ich wyglądu, kolorystyki oraz wielkości ikon. Dodatkowo Fences wyposażony został w funkcję, która po dwukrotnym kliknięciu myszką w dowolnym miejscu pulpitu ukrywa całą jego zawartość.

 

 

 STRONY INTERNETOWE

Co z porządkowanie i systematyzowaniem czytanych blogów i stron internetowych?

Na to też jest rada!

  • Wystarczy, że utworzymy różne kategorie w zakładkach i będziemy pilnować przy zapisywaniu stron “na potem”, aby trafiały tam gdzie trzeba.

 

  • feedlyDrugim rozwiązaniem jest założenie darmowego konta FEEDLY i tworzenie to swoich własnych, usystematyzo-wanych kolekcji blogów, stron czy wirtualnych czasopism. Wystarczy wyszukać treści, które nas interesują w wbudowanej wyszukiwarce i przypisać je do utworzonych wcześniej kategorii.

 

 

Macie swoje sposoby na utrzymanie porządku w waszych pecetach?