Porządki w przedpokoju 11


Nie od dziś wiadomo, że przedpokój to wizytówka domu- ma być czysto, jasno i minimalistycznie, a nie kojarzyć się z torem przeszkód pełnym ulotek, rachunków i porozrzucanych butów i kurtek. To pomieszczenie ma robić dobre wrażenie na gościach, tak jak Pani Domu 😉 

Z racji tego, że przedpokoje są zazwyczaj małe nie mamy za dużo roboty przy nich. Należy jednak pamiętać, aby ogarniać je CODZIENNIE! Warto zadbać o to, aby komponował się z resztą domu i był przytulny, piękne kwiaty doniczkowe załatwią sprawę. 

O remoncie i organizacji pisałam już TUTAJ i we wpisie gościnnym u Dobrze Zorganizowanej TUTAJ.

organizacja

Jeśli nie posiadasz szafki, kup estetyczne pojemniki na buty czy czapki i szaliki, na ścianie natomiast powieś kilka ślicznych haczyków na okrycia wierzchnie i ustaw wiadro/pojemnik na parasole. Jeśli buty trzymasz w pudełkach upewnij się, że są w nich otwory wentylacyjne. Doskonałym rozwiązaniem do niewielkiego przedpokoju jest niewielka szafka 3w1- szafka na buty, schowek na czapki/ szaliki itd i siedzisko! 🙂 

przedpokój (1)

 

W przedpokoju trzymamy tylko część noszonego okrycia ( jedna sztuka na każdego członka rodziny)- to nie  miejsce  na  całą zimową garderobę! 

Jeśli jesteś szczęśliwą posiadaczką schowka pod schodami pamiętaj o tym, aby dbać o porządek, oraz nauczyć rodzinę odwieszania i odkładania wszystkiego na miejsce! Z racji tego, że rzeczy znajdują się za zamkniętymi drzwiami, bardzo łatwo w takich miejscach o BAŁAGAN- delikatnie mówiąc 😉 

porządki

  • Generalne porządki zacznij od posegregowania i wyniesienia niepotrzebnych rzeczy. Odłóż rachunki i pocztę na przeznaczone do tego miejsce, tak abyś mogła zająć się tym później i żeby nic Cię nie rozpraszało. 
  • Następnie usuń pajęczyny i kurzu z kinkietów, lamp i luster.  

! Pamiętaj, że sprzątanie zawsze zaczynamy od najwyższych partii, tak aby kurz osadzał się niżej przed ich posprzątaniem. ! Unikniemy dzięki temu podwójnej pracy. 

porządki

 

  • Jeśli zajdzie taka potrzeba, przetrzyj zabrudzone ściany wilgotną ścierką z mikrofibry.
  • Wyczyść szafki, wieszaki, pudełka- wystarczy zwilżona ściereczka lub ewentualnie kropla płynu do mycia naczyń, dzięki temu usuniesz tłuste plamy itd.
  • Wytrzyj parapety i umyj okna, wypierz firany/ zasłony. Umyj lustro roztworem octu i soku z cytryny, oraz wypoleruj starymi(szarymi) gazetami.
  • Podlej kwiaty i usuń zeschłe liście i pędy, przetrzyj doniczki.
  • Wytrzyj lepkie ślady z drzwi i z kontaktów, używając w tym celu roztworu płynu do naczyń.
  • Zmyj wewnętrzną i zewnętrzną stronę drzwi, oraz wyczyść elementy mosiężne za pomocą specjalnego środka czyszczącego. Elementy chromowane wytrzyj wilgotną ściereczką i wypoleruj.
  • Na koniec odkurz dokładnie podłogę i każdy zakamarek, oraz listwy przypodłogowe. Umyj podłogę dwa razy – pierwszy raz ścierką namoczoną w ciepłej wodzie z środkiem do mycia paneli/ płytek, albo rozcieńczonym roztworem octu. Następnie umyj czystą wodą.

! Pamiętaj aby panele myć zgodnie z kierunkiem ułożenia, nie powstaną wtedy zamazy i zacieki. !

Nie zostaje Ci teraz nic innego, jak cieszyć się czystością 😀