Pewność siebie- Twój klucz do sukcesu! 19


Większość z nas ma problemy z określeniem swojej wartości, co skutecznie blokuje rozwój kariery zawodowej. Nie umiemy pokonać drzemiących w nas lęków, a jedyne co nas ogranicza to brak pewności siebie. 

Helene Lerner w książce “Niepewność przekleństwem kobiet”, rozprawia się z mitami i przedstawia fakty na temat pewności siebie- kwestii niezwykle ważnej dla sukcesu zawodowego kobiet. We wprowadzeniu opowiada swoją historię, która równie dobrze mogła by być historią każdej z nas, oraz tłumaczy dlaczego warto działać mimo wszystko.

Na początku nie bardzo potrafiłam prosić o pomoc (w dzieciństwie wpojono mi przekonanie, że powinnam przedstawiać się światu jako osoba samodzielna), z czasem jednak nabrałam pokory i zaczęłam korzystać ze wsparcia. Dotarło do mnie, że sama nie zdołam dokonać NICZEGO NAPRAWDĘ WIELKIEGO.

Książka czyta się jednym tchem, pomimo małej objętości naszpikowana jest wieloma cennymi wskazówkami i ćwiczeniami, oraz ISKIERKAMI PEWNOŚCI SIEBIE. 

Mam szczerą nadzieję, że dzięki tej książce kobiety takie jak Ty zaczną inaczej myśleć o pewności siebie- że uznają strach i odwagę za zjawiska równorzędne z talentem i przenikliwością- i że znajdą w sobie siłę do podjęcia AMBITNYCH WYZWAŃ.

 

776533-n-a

 

 

rozdziały 

Książka dzieli się na sześć rozdziałów, a treść to przede wszystkim wyniki i wnioski, oraz spostrzeżenia kobiet sukcesu. Na kartach tej książki znajdziesz również iskierki pewności siebie ( ćwiczenia, wskazówki i refleksje), które mają nas zachęcić do działania pomimo wątpliwości. Na końcu każdego rozdziału znajdują się ćwiczenia pod hasłem “Co byś zrobiła?”

  1. AKTYWNE DZIAŁANIE JAKO SPOSÓB NA ZMIANĘ OBLICZA STRACHUmit Na razie sobie z tym nie poradzę. Nie jestem gotowa. prawda Poradzisz sobie! Jeśli czegoś nie umiesz, to się nauczysz albo komuś zlecisz. 
  2. OSOBOWOŚĆ JAKO ŹRÓDŁO PRZYWÓDZTWA- mit Nie można nauczyć się, jak być dynamicznym liderem. prawda Zachowania typowe dla lidera można w sobie kształtować. Ja mogę je w sobie kształtować. 
  3. UCZCIWA INFORMACJA ZWROTNA JAKO KLUCZ DO SUKCESU- mit Gdy odbieram coś jako krytykę, reaguję defensywnie i nie potrafię wykazać się obiektywizmem. prawda Potrafię słuchać selektywnie, skupiać się na tym, co istotne, a resztę puszczać mimo uszu.
  4. WYZNACZANIE PARAMETRÓW MOCY- mit Musisz to zrobić, bo nikt nie zrobi tego za ciebie. prawda Jeśli odmówisz, ktoś inny się tym zajmie i nic w tym złego.
  5. WYRÓŻNIANIE SIĘ I POZYSKIWANIE POPARCIA SPONSORÓW mit Wszyscy zabiegają o poparcie, w związku z tym trudno jest się wyróżnić i je pozyskać. prawda Mogę pozyskać i zjednać sobie potężnych sojuszników. 
  6. PODĄŻANIE ZA WSKAZANIAMI WŁASNEGO KOMPASU mit Gdy pracuję pod presją, nie dopuszczam do głosu intuicji. prawda Zawsze mogę się kierować intuicją. Potrafię z niej korzystać w każdych okolicznościach. 

 

Ebook wzbogacony jest w dwa dodatki, jednym z nich jest trzydzieści dni z Iskierkami Pewności Siebie

Dodatek A zawiera trzydzieści dodatkowych Iskierek Pewności Siebie. Każda z nich ma cię dodatkowo zmotywować do działania i zachęcić do śmiałego podążania w kierunku kolejnego osiągnięcia.

 

Recenzja powstała w ramach współpracy z woblink