Pełna moc życia, noworoczne plany i podsumowanie roku 2016 7


Kolejny rok dobiega końca, a mi coraz ciężej sklecić kilka słów z sensem… Ale to wcale nie oznacza, że koniec jest bliski 😉 

Wręcz przeciwnie!

Końcówka roku była dla mnie bardzo dobra- znalazłam pracę w, której czuję się dobrze, otaczam się ludźmi, których lubię, oraz  zostałam doceniona na polu zawodowym i w życiu prywatnym.

Do tego jestem pełnoprawną i stałą OKULARNICĄ 😉

I to wszystko miało miejsce w ciągu jednego miesiąca! 

Ale wszystko po kolei 😉

 

podsumowanie ’16

Na pierwszy ogień podrzucam wam 10 najpopularniejszych wpisy :

 1. 8 kroków do polepszenia finansów
 2. przepiśnik do druku 
 3. jak znaleźć planner idealny 
 4. metoda “piętrzenia nawyków”
 5. finanse od kuchni 
 6. jak planować posiłki 
 7. porządki w pokoju dziecka
 8. jak zacząć planować wspólnie z rodziną
 9. czyścimy komputer
 10. miracle morning

blog w liczbach 

Na Facebooku jest nas prawie 1700 cudownych Babeczek– od marca przybyło Was prawie 700 sztuk 🙂 

Instagram również nabrał tępa i jest nas 590 osób, a ta liczba ciągle rośnie 😉

W ciągu roku Blog został odwiedzony  przez nowe osoby 40 tyś. razy. 

blogowa ankieta 

Dzięki ankiecie, którą możecie jeszcze znaleźć tutaj dowiedziałam się bardzo interesujących rzeczy:

 • większość z Was zagląda na bloga 2-3 razy w tygodniu, albo przy każdym nowym wpisie,
 • najbardziej lubianą kategorią jest rozwój i organizacja,
 • w nowym roku chcielibyście więcej treści slow life i lifestyle, rozwojowych i organizacyjne, oraz więcej recenzji książek,
 • oraz :

♥ Organizacja, porządki – to tematy, które u mnie “kuleją” 🙂

♥ Work life balance, kobiece gadżety, filmy i książki dla kobiet
 ♥ Motywujących do sprzątania i pomocnych w organizacji przestrzeni. Zwłaszcza z dziećmi. Ale też np w papierach.
♥ Organizacja domu planowanie posiłków i wydatków
♥ Jestem ciekawa Twoich wyczuć Fashion
♥ Filmiki jakiś koniecznie, trochę elementów videobloga. Powinnaś dołączyć snapchat z poczynać codziennych
Co do własnego produktu, ten temat przewija się co jakiś czas, a mi ciągle wydaję się, że jest już blogowy przesyt tego typu rzeczy, a tu taka niespodzianka ! 😀 
Kalendarze, listy do zakupów itd. z możliwością zakupienia i zamówienia przez stronę. Masz wyczucie estetyki, piękne zdjęcia. Chętnie kupie kalendarz Twojego projektu do biura.
Czekam na dalsze propozycje- piszcie na priv, w ankiecie, czy tu na blogu- razem stworzymy cudowne miejsce! 

noworoczne plany i one little word w moim wydaniu 

Zachwycona ideą ONE LITTLE WORD, postanowiłam nie sporządzać listy postanowień noworocznych, a skupić się na tym co chcę w 2017 roku osiągnąć i tak o to wybrałam 3 przewodnie słowa, które będą “rządzić” moim życiem. 

Jeżeli jeszcze nigdy nie słyszałyście o idei one little word, zapraszam Was zatem do Miss Asumpt, która w cudowny i przystępny sposób opisała wszystko 😉

słowa przewodnie na 2017 rok 

lights – światło jest moim drogowskazem, oznaczać ma radość, spokój i opanowanie. Jest dla mnie symbolem powolnego i świadomego życia, które chcę prowadzić. 

change- zmiana przede wszystkim na polu zawodowym, ale również rodzinnym. Doskonale łączy się z pozostałymi dwoma słowami przewodnimi i idealnie je uzupełnia. 

challenge- wyzwaniem dla mnie jest wyjście ze swojej strefy komfortu. Jestem typowym introwertykiem i wręcz boli mnie kontakt z obcymi ludźmi, o zgrozo postanowiłam wskoczyć na głęboką wodę -pomimo tego, że nie umiem pływać ;)- i zaczęłam pracę, która zmusza mnie do ciągłego kontaktu nie tylko ze współpracownikami. Przekonał mnie do tego Jacek Walkiewicz, a jaśniej mówiąc jego książka Pełna MOC  życia .

pełna moc życia 

Skąd się wzięła pełna MOC?

Z nagłego błysku w głowie. Z pięciosekundowego olśnienia — odkrycia pojęcia pełnej mocy silników, czyli mocy startowej samolotu, potrzebnej do oderwania kilkusettonowej maszyny od pasa startowego.

Jeśli kiedyś leciałeś samolotem, to znasz to mało komfortowe uczucie, kiedy żołądek podchodzi do gardła, a w uszach pobulgotuje od zmieniającego się ciśnienia.

Ale tylko sto procent mocy startowej może unieść maszynę w górę.
Co by się stało, gdyby pilot nie osiągnął wymaganej mocy startowej? Pozostałby na pasie, rozbijając się na jego końcu. Co więc oznacza pełna MOC? Wszystko albo nic. Bo czy można zrealizować swoje marzenia z osiemdziesięcioprocentową mocą wiary w swoje siły?

Czy można wychować dzieci na szczęśliwych ludzi, nie dając im stu procent wsparcia i zaufania? A czy da się skutecznie prowadzić biznes, wierząc tylko w osiemdziesięciu procentach w swoje działania?

Jeśli o czymś, w życiu marzysz — sięgnij po to.

“Książkę napisałem po to, aby słowa, które są tak ulotne podczas seminarium, mogły pozostać na dłużej i aby można było je przekazać dalej. To zasada „podaj dalej” (give away). Dlatego podaję. I Ciebie również proszę o to samo. Dziel się swoim życiem. Ono nie musi być niezwykłe. Wystarczy, że będzie Twoje. I jeszcze jedno. Zacznij korzystać z tego, co już masz. A na pewno masz sporo. Na jednym z seminariów ktoś obok mnie, podsumowując wystąpienie mówcy, stwierdził: „Nic nowego nie powiedział”. To prawda. Wszyscy się powtarzamy. Bo co nowego można wymyślić w obrębie tematu „jak żyć”? Ale na ten temat wiele już powiedziano i nawet jeśli te treści się powtarzają, to pytanie brzmi: „Po co Ci coś nowego, skoro nawet tego, co już wiesz, nie wykorzystujesz?”. Zacznij korzystać z tego, co już masz. Zacznij teraz. IKHAKIMA.

Książka stała się moim przewodnikiem w nadchodzącym roku!