Złote oszczędzanie z Goldsaver + KONKURS 14


Stałe czytelniczki doskonale zdają sobie sprawę, że tematy budżetowe nie są mi obce i uwielbiam je zgłębiać. Szukanie nowych sposobów na oszczędzanie jest moim 3, ulubionym zajęciem- zaraz po czytaniu i pisaniu 😉 Więc nie powinniście być zdziwione dzisiejszym wpisem i perełką jaką chcę Wam przedstawić. 

oszczędzanie z Goldsaver

Idea serwisu jest bardzo prosta- oszczędzanie poprzez złoto. Serwis goldsaver.pl sprzedaje jednouncjowe sztabki złota  (uncja jubilerska to 31,1 g.) które produkuje i dostarcza znana wszystkim Mennica Wrocławska, będąca liderem na polskim rynku złota. Wszystkie o próbie 999,9, czyli zawartości kruszcu 999,9 g. na każdy kilogram. Jest to najpopularniejsza na świecie forma lokowania w złoto.

Dlaczego jedna uncja?

Ponieważ to najbardziej optymalna forma inwestowania w złoto. Jeśli chcielibyśmy kupić jedną uncję złota w sztabkach o wadze 1 grama kosztowałoby to nas drożej mniej więcej o 20% z powodu zwiększających się kosztów bicia sztabek.

Jak zatem widać zakup większej sztabki jest znacznie bardziej opłacalny, lecz wiąże się z jednorazowym wydatkiem ok. 5 tys. zł. Tu pojawia się kolejny atut Goldsavera. Kupując w tym sklepie nie musimy wpłacać od razu całej sumy. Ideą sklepu są systematyczne zakupy złota za małe kwoty. Innymi słowy użytkownik kupuje tyle, na ile go stać. W jednym miesiącu może to być inna kwota – większa lub mniejsza. 

goldsaver_infografika_2

Dla kogo? 

Jest to dobra opcja przede wszystkim dla tych, którzy chcą prostego narzędzia do regularnego odkładania, lecz nie chcą decydować się na daleko idące zobowiązania. Przymusu czy zobowiązań w Goldsaverze po prostu nie ma! 

Dodatkowo sklep daje nam możliwość odsprzedaży złota w dowolnym momencie!

W Goldsaverze po „uzbieraniu” całej sztabki, możemy ją odebrać w jednym z oddziałów w dużych miastach lub zamówić wysyłkę kurierską bez dodatkowych opłat. Odbiór możliwy jest po 15 dniach roboczych, czyli w dość standardowym dla tej branży terminie. Sprzedawca oferuje też możliwość przechowania sztabki w skarbcu Mennicy Wrocławskiej, która stanowi filar grupy Goldenmark, skąd można ją odebrać na żądanie.

goldsaver_infografika_3

 

Oszczędzanie w złocie 

Wszystko pięknie, ładnie no ale po co?

Złoto doskonale zachowuje wartość – 100 lat temu dobry samochód można było kupić za 1000 dolarów lub 20 uncji złota, dziś bardzo dobry samochód również można kupić za 20 uncji złota ale za 1000 dolarów już nie. Tak pieniądz traci wartość czyli podlega inflacji, na którą złoto jest odporne.

Doskonale przedstawi to poniższa infografika 

goldsaver_infografika_1

 

konkurs

Zapraszam Was na konkurs w którym możecie zgarnąć, taką o to piękną, srebrną monetę lokacyjną i tym samym zacząć swoją przygodę z oszczędzaniem 😉 

srebrna moneta lokacyjna

Regulamin konkursu 

Zasady są bardzo proste- wystarczy, że odpowiesz w komentarzu pod tym postem na 3 krótkie pytania, a ja wybiorę jedno poprawne i interesujące  zgłoszenie 🙂

  1.            Ile gram złota jest w jednej uncji?
  2. Która mennica stanowi filar grupy Goldenmark?
  3. W jaki sposób dbasz o domowy budżet?