oszczędzanie w praktyce 14


Oszczędzanie, to nie tylko odkładanie pewnej kwoty do skarpety, ani również ograniczanie zużycia wody, gazu czy prądu ( chociaż w ten sposób można zaoszczędzić niezłą sumkę, o której pisałam TUTAJ ), ale szukanie takich rozwiązań, które uproszczą nam codzienne czynności i ograniczą wydatki do minimum.

Odłożyć nieco grosza możemy nabywając przedmioty typu kilka w jednymchociaż mój Mąż uważa, że jak coś jest do wszystkiego to jest do NICZEGO 😉 co nie zawsze jest prawdą. 

Moimi ulubieńcami są :

  • spray cleaner ECOLABpomimo tego, że ich produkty są przeznaczenia specjalnego ( szpitale, hotele itd.), bez problemu możemy je nabyć na np. allegro. Taki spray kosztuje około kilkunastu złotych, a starcza na bardzooooo, bardzooooo długo. Wyczyścimy nim mnóstwo powierzchni i wyczyścimy je dobrze!. Nadaje się on do okien, luster, powierzchni z tworzyw sztucznych, płytek ceramicznych, wanien, armatury, zlewozmywaków oraz ekranów monitorów i obudowy komputerów. Więc za jednym zamachem wyczyścimy prawie wszystko.
  • rilan clean ECOLAB– delikatne mleczko czyszczące uporczywe plamy, przypalone resztki jedzenia, plamy z wody itd. Mleczko to jest idealnym dopełnieniem ww. sprayu i idealnie sprawdzi się w kuchni.
  • odkurzacz zelmer aquawelto którym pisałam TUTAJ. Dzięki jednorazowemu zakupowi oszczędzamy na workach (choć też są w zestawie, gwarantuję, że jak tylko zasmakujecie korzyści jakie daje wam używanie odkurzacza wodnego, nie będziecie chcieli nigdy do nich wrócić 😉 ), na różnych środkach piorących dywany/ tapicerki i przede wszystkim na samych firmach oferujących usługi prania i czyszczenia, gdyż za pomocą tego cacka wypierzecie wszystko sami!  Dodatkowo ma funkcję zbierania rozlanej wody i mnóstwo końcówek, które przydadzą się w całym domu.

 TALK MARKETING/ SPOŁECZNOŚCI REKOMENDACYJNE

Pewnie nie raz widzieliście jak Wasi znajomi chwalili się przedmiotami, które dostali do testów i zastanawialiście się jak to jest możliwe ? Skąd ? Po co, na co i dla czego ? 😉

Otóż, każdy z nich należy do różnych społeczności konsumenckich, które mają za zadanie sprawdzić dany produkt lub usługę, oraz rozprzestrzenić informacje na jego temat wśród znajomych. Jest to tak zwany marketing szeptany.

Jest to bezpieczna forma zarobku, na której możemy dodatkowo zaoszczędzić na kupnie danego produktu, gdyż dostajemy do testów pełnowymiarowy produkt. Zazwyczaj wszystko działa na tej samej zasadzie : rejestrujemy się, wypełniamy podstawowe informacje o sobie i wypełniamy przygotowane dla nas ankiety, wypełniamy, wypełniamy, wypełniamy i czekam ;). 

Pewnie zastanawiacie się w ilu kampaniach brałam udział? Szczerze to sama już nie wiem 😛 Ale było ich kilkadziesiąt, m.in. pampers, bephanten, somersby, rama, vizir, monte snack, gp batteries, żywiec zdrój, dr gerard,… Troszkę tego było 🙂 Najnowsza i aktualna kampania Krajanek Winiary.

[metaslider id=1832]

 

Poniżej przedstawię Wam kilka sprawdzonych społeczno-ści z którymi aktywnie współpracuję już od kilku lat :

APLIKACJA

Na koniec chciałabym Wam przedstawić jedną, jedyna aplikację której jestem wierna, a  jest nią Expense Manager. Jest prosty w obsłudze, posiadając zarówno rozbudowane funkcje. Całkowicie spolszczony  i intuicyjny w obsłudze :). Możemy zarządzać kategoriami i przypisywać im własne nazwy, ustalać miesięczne limity, mamy dostęp do historii wydatków, możemy eksportować arkusz kalkulacyjny, oraz ustawić przypomnienie. Cóż chcieć więcej 😉

Oszczędzanie może być niezłą zabawą 😉