Organizacja przeprowadzki 6


Czy wiesz, że organizacja przeprowadzki znalazła się na liście najbardziej stresujących wydarzeń życiowych? Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się ze zmianą otoczenia, oraz potrzebą wykształcenia nowych nawyków. Podczas przeprowadzki mamy szansę na nowy start i pozbycie się zbędnego balastu.

Pomogę Ci z łatwością przebrnąć przez to całe zamieszanie!

przeprowadzka

 

organizacja przeprowadzki

Cały myk polega na tym, aby odpowiednio wcześnie zorganizować i zaplanować całe przedsięwzięcie. 

 

10 tyg przed

Zrób przegląd posiadanych rzeczy i zastanów się z jakimi przedmiotami chcesz rozpocząć nowe życie. Sprawdź dokładnie swój inwentarz. Oddaj/wyrzuć wszystko, co spełnia następujące warunki:

» jest zdublowane ( posiadasz więcej niż jeden przedmiot z danej kategorii)

» jest zniszczone lub zepsute, a cena naprawy przewyższa koszty kupna nowej rzeczy,

» jest niepotrzebne/brzydkie ( na pewno posiadasz niechciane prezenty, lub nie trafione zakupy)

» nie używałaś tego przez pół roku,

» nie masz się ciągle w co ubrać, albo we wszystkim wyglądasz źle- czas na pozbycie się niepotrzebnych ubrań ( odsyłam Cię do przydatnego wpisu o organizacji szafy )

Wszystkie rzeczy, które spełniają któryś z ww. warunków, odłóż na kilka tygodni do pudła- jeżeli ani razu o nim nie pomyślałaś, możesz bez wyrzutów się go pozbyć 😉 

!pamiętaj!, że suma, którą uzyskasz ze sprzedaży, pomoże Ci pokryć część kosztów przeprowadzki.  

6 tygodni przed

Zajmij się biurokracją- sfinalizuj umowę kupna/najmu mieszkania, zatroszcz się o znalezienie najlepszej szkoły  dla dzieci i przychodni rejonowej w okolicy.

4 tygodnie przed 

Zadbaj o powiadomieni wszystkich instytucji o zmianie adresu :

°urząd skarbowy,

°banki,

°firmę ubezpieczeniową,

°dostawcę usług telekomunikacji, gazu i prądu ( wypowiedz umowy związane ze starym miejscem zamieszkania i zawrzyj nowe).

Zaopatrz się w mocne worki, taśmy, pudła i etykiety, którymi będziesz obklejać wszystko co Ci wpadnie w ręce 😉 . Poszukaj najlepszej firmy przewozowej i umów termin przeprowadzki. 

!do spakowania! 2 pokojowego mieszkania potrzeba około 20 dużych  kartonów i 20 worków.

2 tygodnie przed

Zacznij pakowanie najmniej przydatnych rzeczy ( wszystkie powinny być dokładnie oczyszczone i wysuszone, by w nowym mieszkaniu nie zaczynać od sprzątania). Zajmij się organizacją opieki dla dzieci i zwierząt na czas przeprowadzki, oraz dokonaj drobnych napraw na starym mieszkaniu. 

tydzień przed

Wypowiedz ostanie umowy i upewnij się, że z dniem przeprowadzki wszystko zostanie zamknięte. Zacznij wielkie pakowanie, uporządkuj lodówkę i zjedz lub oddaj zapasy żywności, które zgromadziłaś. Lodówkę rozmroź i umyj na 2 dni przed przeprowadzka, aby zdążyć ją osuszyć i zapakować. Oddaj książki do biblioteki/ płyty do wypożyczalni. 

godzina ZERO!

Przede wszystkim dobrze się wyśpij.

Spakuj do jednego kartonu rzeczy pierwszej potrzeby- wszystko to, co będzie Ci najpierw potrzebne w nowym miejscu.  Rozkręć łóżko itd.  Nie powierzaj wszystkiego firmie przewozowej- część najcenniejszych rzeczy przewieź własnym samochodem.

Ciekawa jestem jak u Ciebie wyglądała przeprowadzką? 😉

Podziel się w komentarzach swoimi patentami!