Jak osiągnąć więcej?- organizacja czasu w mediach 29


Pewnie często się zastanawiasz jak podnieść swoją  produktywność? Jak odnieść sukces w wielu drobnych zmaganiach każdego dnia? Jak skończyć szybciej spory projekt?  

Jest na to rada! SKUPIENIE!

Aby osiągnąć lepszą produktywność “wystarczy” SKUPIĆ się i działać.

Ważne jest aby uciec od zgiełku. Bywa, że potrzebujemy ciszy… czasu na spokojne przemyślenia i chwilę samotności. Nasze umysły nie są bowiem przystosowane do ciągłego bombardowania je informacjami i wrażeniami. Jeśli nie pozwolimy im odpocząć stają się “przeciążone”. Warto uświadomić sobie, że nie jesteśmy przystosowani do takiego życia, a era informacji zabija nas! 

 

Bez pogrążenia w wielkiej samotności, nie sposób dokonać niczego poważnego.

Pablo Picasso 

zalety bycia offline

 • zapewniasz sobie przestrzeń na skupienie, pracę i kreatywność,
 • jesteś bardziej efektywny,
 • nic nie zakłóca Twoich spotkań z ludźmi w realnym świecie, 
 • możesz dokonać dużo więcej,
 • obniżasz poziom stresu wynikający z przeciążenia,
 • odnajdziesz spokój umysłu,
 • znajdziesz czas na przyjemności i hobby,
 • będziesz SZCZĘŚLIWSZA! 🙂

jak się odłączyć?

Poeksperymentuj trochę i znajdź najlepsze rozwiązanie dla siebie!

 1. wyciągnij wtyczkę– po prostu wyjmij z gniazdka kabel internetowy albo wyłącz router sieci bezprzewodowej, zamknij przeglądarkę i działaj!
 2. każdego dnia wyznacz sobie czas poza siecią -ustal konkretne godziny i nie zapomnij pochwalić się tym znajomym ( nie koniecznie na fejsie 😛 ); podziała to na Ciebie jak dodatkowa motywacja.
 3. pracuj w miejscu bez dostępu do sieci– np. w bibliotece bez wifi lub kawiarni. Być może będziesz musiała się naszukać, ale uwierz, że WARTO! 😀
 4. wyjdź z domu i nie bierz ze sobą, żadnych elektronicznych gadżetów i urządzeń. Pożyj trochę w rytmie SLOW- ZWOLNIJ I ZACZNIJ ŻYĆ 😉
 5. zostaw,albo wyłącz urządzenia mobilne– uwierz, że poza domem, gdy spędzasz czas z bliskimi wcale ich nie potrzebujesz.
 6. używaj programów blokujących internet lub dane rozpraszacze na określony czas.
 7. łącz się i odłączaj na zmianę– np. pracuj przez 30 min w skupieniu, później połącz się z internetem na 10 min. Czas w sieci może stać się drobną nagrodą, za pracę wykonywaną w skupieniu.
 8. odetnij się od pracy i wszystkich spraw z nią związanych, po jej zakończeniu.

 

jak pokonać uzależnienie?

Jak każde uzależnienie, uzależnienie od sieci dostarcza natychmiastowej nagrody, a jego negatywne skutki pojawiają się z dużym opóźnieniem! Po kilku miesiącach bycia online uzależniasz się, nie masz już czasu na życie prywatne, oraz utraciłaś zdolność odnajdywania spokoju i skupienia się.

Jak więc pokonać nałóg ciągłej komunikacji?

>PRZERWIJ CYKL POZYTYWNYCH WZMOCNIEŃ I ZASTĘPUJ STARE NAWYKI NOWYMI!>

 • wypracuj sobie nowy, dobry nawyk, który będzie się uruchamiał w chwili zadziałania aktywatora nałogu np. zacznij wykonywać czynność obniżającą poziom stresu ( bieganie); wymyśl zajęcie, któremu mogłabyś się oddawać przy porannej kawie ( książka, czytanie prasy) albo po pracy (tworzenie list )
 • eliminuj po jednym nałogu- jeśli np. pierwszą rzeczą, którą robisz rano jest przeglądanie poczty czy fejsbuka, stwórz nowy nawyk – po gimnastykuj się albo włącz edytor i pisz,
 • wzmocnij swoje nowe nawyki nagrodami- zaplanuj wychodzenie z nałogu w taki sposób, aby natychmiast otrzymywać pozytywne wzmocnienie,
 • osłabiaj stare uzależnienie negatywnymi wzmocnieniami- np. za każdym razem gdy podłączysz się do sieci wykonaj telefon do partnera lub przyjaciółki, aby powiedzieć o swojej porażce. Uruchomisz w ten sposób lawinę negatywnych odczuć, które będą Ci się kojarzyć z byciem online. 

Powtarzaj cykl pozytywnych wzmocnień tak często, jak to możliwe, by wdrożyć nowy nawyk. Ale pamiętaj- wykonuj małe kroki i na raz zajmij się tworzeniem tylko JEDNEGO nawyku, a po kilku tygodniach zajmij się kolejnym aktywatorem! 😀

 

Na koniec mam dla Ciebie wyzwanie!

Postaraj się ten weekend spędzić całkiem offline i jeśli to możliwe,wyłączcie także telefon. Piszesz się ? 😉 Jeśli tak czekam na relacje!