Uwalniamy umysł. 9


Materialny bałagan w Twoim domu oznacza również bałagan w Twojej głowie.  Dobrze jest oczyścić zaśmiecony umysł tak samo jak oczyszczamy naszą przestrzeń.

W feng shui jest to bardzo ważny proces po zakończeniu wprowadzania zmian w domu ale nie trzeba interesować się tą filozofią, aby wynieść korzyści z takich porządków.

Dzisiaj chcę Was zaprosić na kontynuacje cyklu o porządkach z feng shui– na pierwszy ogień idzie oczyszczanie umysłu, następnie zajmiemy się oczyszczaniem emocji, oraz duszy. Aby nie przegapić kolejnych artykułów zapraszam Cię na fanpejdż Esencjalistki  .

Do tej pory w serii pojawiły się :

oczyszczanie umysłu feng shui

Macie moją gwarancję, że po wprowadzeniu kilku taktyk poczujecie się niesamowicie dobrze i spokojnie 😉

nie zamartwiaj się!

oczyszczanie umysłu feng shui

Jeśli chcesz przestać się martwić, musisz przyjąć do wiadomości, że każda rzecz na której skupiasz swoją uwagę, gromadzi Twoją energię. Dlatego jeśli Twoje myśli często wędrują na zakazane obszary, tym większe prawdopodobieństwo, że w końcu coś pójdzie nie tak. 

Każdorazowo, kiedy skusisz się na zamartwianie, zmień tor myślenia. Skup się na czymś bardziej produktywnym-myśl o tym, czego pragniesz, a nie o tym, czego się obawiasz.

nie krytykuj!

Najwięksi krytycy to ludzie, którzy z jakiegoś powodu uważają, że są niewiele warci. Jeżeli pokonają tą wewnętrzną niepewność, pragnienie osądzania innych magicznie zniknie.

Inną niewyobrażalnie ważną rzeczą, którą trzeba zrozumieć jest to, że każdy z nas widzi tylko fragment rzeczywistości i nie jest w stanie ocenić innych. Nie zaśmiecaj umysłu zatrutymi strzałami. Skup się na sobie.

nie marudź! 

Marudzenie, narzekanie i obwinianie innych za to co się dzieje w Twoim życiu, jest jak strzał w plecy- zanieczyszcza Twoje myśli i mowę tak bardzo, że inni zaczynają cię unikać.

wyłącz wew. monolog!

Psychologowie szacują, że każdy z nas ma około 60 tyś. myśli dziennie- z tego 95 % tych myśli powtarza się dzień w dzień!

Oznacza to, że większość naszych procesów myślowych jest bezproduktywna, uczyń zatem priorytet z tego, aby w Twoim życiu zapanował ład i dąż do utrzymania go.  W erze zalewu informacji i ataku różnych bodźców z zewnątrz jest to niezwykle ważne.

https://www.instagram.com/p/BT1JAEhgJI4/?taken-by=esencjalistka.pl

zwiąż luźne końce!

Obiecaj sobie i mi, że będziesz wszystko załatwiać do końca! Ludzie mają tendencje do przekładania wszystkiego na potem nie zdając sobie sprawy z tego ile kosztuje to nas energii aby pamiętać o wszystkich niedokończonych sprawach. Wyrzuć ze swojego słownika “powinnam”, a życie będzie o wiele prostsze i piękniejsze.

uaktualnij wszystko!

Gdy wszystko w Twoim życiu ma swój czas i miejsce, to oznacza, że żyjesz teraźniejszością i możesz w pełni korzystać ze swoich pokładów energii. Zrób wszystko, co konieczne, aby zaktualizować swoje życie i dbaj o to, żeby już tak pozostało na zawsze. Dzięki temu będziesz mieć więcej energii, niż sądzisz, że jest to możliwe. Tak właśnie funkcjonują dzieci- żyją chwilą obecną.

-Karen Kingston

uporządkuj myśli przed snem!

Jeżeli jesteś ciągle w biegu i masz wiele rzeczy do zrobienia na już, możesz mieć trudności z wyciszeniem emocji i odprężeniem się. Taki stan szczególnie męczy jeżeli chcesz iść spać, a w Twojej głowie trwa gonitwa myśli.

Najlepszym i sprawdzonym sposobem jest wypisanie wszystkich myśli i rzeczy do zapamiętania w notesie, a potem o nich zapomnij i śpij spokojnie 🙂

 

Jakie są Twoje sposoby na oczyszczenie umysłu?