“Magia sprzątania” Marie Kondo 12


Przyznam szczerze, że jestem mile zaskoczona. Publikacja Marie Kondo, nie jest kolejnym poradnikiem typu perfekcyjna pani w domu, jest książką, która działa terapeutycznie i nie przesadzą stwierdzając, że uzdrawia nie tylko dom ale również nasz umysł. 

Metoda KonMarie to prosty i skuteczny sposób na pozbycie się bałaganu raz na zawsze. Zacznijmy od wyrzucenia rzeczy. Następnie starannie zaaranżujmy swoją przestrzeń […]

Uporządkowanie domu wpływa pozytywnie na wszystkie sfery życia, w tym pracę i rodzinę […]

Przez całą książkę przewija się motyw wyrzucania rzeczy, które nie czynią nas szczęśliwym. Jest to bardzo prosta i trafna praktyka, która gwarantuje nam komfort psychiczny i radość z przebywania w swoim domu.

“Należy wyrzucić wszystko, czego się nie nosiło przez rok”, lub ” Jeżeli nie możesz się zdecydować, zapakuj rzeczy do pudełka i wrócić do za sześć miesięcy”. W momencie kiedy zaczniesz skupiać się na tym jak wybierać i co wyrzucać, tak naprawdę zboczyłaś z kursu […]

Bo należy się skupić na tym, co chcemy zatrzymać, a nie na tym czego chcemy się pozbyć […]

Najlepszym kryterium wyboru, co zatrzymać, a czego się pozbyć, jest odpowiedź na pytanie, czy zatrzymanie danej rzeczy da Ci poczucie szczęścia i radości .

Przyznaję bez bicia, że dało mi to myślenia. No bo ileż można nie lubić swojego mieszkania i to nie za ciasnotę, tylko od tak, po prostu?! Nie czuję się w nim ani komfortowo, ani dobrze, nie lubię w nim przebywać od lat Rok temu zmieniłam meble na wymarzone, zmieniłam aranżacje, kolory … wyremontowaliśmy z Em łazienkę, zmieniliśmy podłogi. W sumie w ciągu roku “zmieniliśmy” cały dom na ten WYMARZONY, a to uczucie dalej mnie nie opuszcza, ciągle czegoś mi brakuje.

Wyobraź sobie, że żyjesz w przestrzeni, która mieści w sobie tylko rzeczy, które wywołują twoja radość. Czy nie o takim życiu marzysz ?

O tak! 🙂

Ja jestem gotowa na zmianę, a Ty ???

Książka Magia sprzątania składa się z 5 rozdziałów:

  1. Czemu nie potrafię utrzymać porządku w domu?
  2. Zacznij od wyrzucania
  3. Jak sprzątać według kategorii
  4. Od przechowywania rzeczy do życia z pasją
  5. Magia sprzątania radykalnie zmieni twoje życie

Książka pokazuje również duże różnice kulturowe, a niektóre zachowania opisywane w niej wydają się zabawne ;). Zawarte w niej porady na temat składania i przechowywania rzeczy są całkiem różne od tych, które podają nam inne książki tego typu.

 

Na koniec obiecany prezent 😉 Łapcie!