jesienne plany NiePerfekcyjnej 23


Postanowiłam, że jesień w tym roku upłynie mi pod znakiem spokoju, gorącej herbaty karmelowej z imbirem i cynamonem, oraz totalnego relaksu. Nie mam zamiaru się nigdzie spieszyć, gonić i żyć pod ciągłą presją perfekcjonizmu, jak do tej pory. Od kilku dni dokładnie analizuję co mogło by mi sprawić największą RADOŚĆ 🙂

W tym wpisie chciałabym się podzielić z Wami, swoim jesiennym TO DO.

diy

Marzę o przytulnej, milusiej, szaro-pastelowej przestrzeni, w której będę mogła zatopić się lekturze. Brakuje mi kilku dodatków do pełni szczęścia, które postanowiłam stworzyć niewielkim nakładem finansowym i odrobiną wkładu własnego :).

  • półki na książki z bielonych  palet ( co najmniej 2 sztuki)
  • szaro- białe cotton balls
  • świeczniki z  wykorzystaniem taśmy washi tape

źródło pinterest

jesienne zapasy

W długie, jesienne wieczory nie może zabraknąć mi ani czekolady ( oczywiście tej gorzkiej 😉 ) ani aromatycznej herbaty. Dlatego jesienne zakupy już zaplanowane! Uwielbiam gorzką czekoladę z żurawiną oraz pomarańczą, białą herbatę z jaśminem, karmelową z cynamonem, zieloną z trawą cytrynową i oczywiście nie może zabraknąć tej z odrobiną rozgrzewającego imbiru.

Podczas jesiennych zakupów nie była bym sobą, gdybym nie uzupełniła braków również w garderobie 😉

zestaw jesienny

 

rozwój

Książki, książki, książki…. i zmiany na blogu . Trochę ich szykuje, ale o tym wkrótce ;). Jesienią stawiam na poradniki, książki wspierające rozwój  emocjonalny, oraz rozszerzający wiedzę w zakresie healthy life. Chyba zauważyliście już, że mam bzika na punkcie poradników ? 😉 Ale oczywiście tylko tych wartościowych! Moje zestawienie na jesienne wieczory :

  • powrót do “Idealna Sylwetka” Jillian Michaels. Uwielbiam tą panią i jej treningi. Książkę już przeczytałam, ale czas zagłębić się w nią bardziej i przygotować plan powrotu do formy. Jesień to stanowczo mój czas, pomimo powracającej w tym czasie chandry.
  • “umysł-ciało-dom” Tisha Morris, czyli sekrety harmonijnego życia.
  • oraz must have “Egoizm to nie grzech” Tomasza i Dagmary Skalskich. 

Nasze życie to odkrywanie swojego potencjału, przekraczanie własnych ograniczeń i pułapek, które sami na siebie zastawiamy. To sztuka koncentracji energii, codzienna uważność i skupienie umysłu. To życie w zgodzie z własnym ciałem, umysłem, sercem. Jednym słowem pozytywny egoizm…

 

 

kino

Tak rzadko chodzę z Em do kina, dlatego to jest mój jesienny priorytet! Na początek raz w miesiącu, a w weekendy domowe, wieczorne maratony filmowe. Kto się piszę? 😉 Filmy, które muszę obejrzeć!

 

sport

Jak już wspomniałam wyżej, chcę powrócić na dobra stronę mocy 😉 Ułożyć plan treningowy, zaplanować posiłki, ale również inne relaksujące aktywności. Przede wszystkim ciągle odkładane wyjazdy na basen z rodziną- minimum 2 razy w miesiącu, a najlepiej co tydzień. Dłuższe spacery z dzieciakami i psem- już dawno zapomniałam jaka to frajda po tarzać się w stercie liści :D. Do o koła mamy same lasy. Oby tylko zaszczyciła nas swoją osobą ZŁOTA, POLSKA JESIEŃ.

podpis Gaga