Jak znaleźć planner IDEALNY ? 24


Nie ma jednego, IDEALNEGO systemu planowania, który odpowiadał by każdemu. Podczas gdy jedna osoba zmieści całe swoje życie w jednym “zeszycie”, druga osoba będzie potrzebować 2-3 różnych narzędzi.Przesyt plannerów i kalendarzy na rynku nie ułatwia nam, tego i tak już trudnego  zadania,jakim jest wybór odpowiedniego narzędzia do planowania.

Jak wybrać idealny planner?

Na początek musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie będzie jego przeznaczenie:

 • domowe – potrzebujesz go do zarządzania domowymi sprawami, obowiązkami, wpisywania szkolnych akademii i wycieczek dzieci, czy rozwijania swoich pasji. W tym wypadku raczej rozmiar nie gra większej roli, więc możesz zainwestować w większy format, albo stworzyć swój ideał sam!
 • biznesowe- tu doskonale sprawdzają się mniejsze, eleganckie plannery lub kalendarze. Układ musisz wybrać już sam, ale podejrzewam, że dzienny z możliwością przejrzenia całego miesiąca będzie idealny :).
 • uczelniany- wybieraj co lubisz, ale pamiętaj o dużej ilości miejsca na notatki i niewielkim formacie, oraz solidnej obudowie- każdy wie co musi przejść taki zeszycik obijany codziennie w torebce, czy plecaku :D.

Planner czy kalendarz, musi być idealnie dopasowany do wnętrza w jakim będziemy go przenosić, oraz do właściciela, który będzie go użytkował!

Tylko od Was zależy ile przegródek będzie miał w środku i ile wszystkich “przydasiów” w nim będzie ;). Nie jestem zwolenniczką minimalistycznego planowania.

Niestety próbowałam już wszystkich, możliwych elektronicznych form planowania, ale to nie dla mnie. Jestem dzieckiem papieru i tylko takie planowanie mnie uszczęśliwia, ale to nie oznacza, że Wam nie wystarczy np. Google Calendar. Dodatkową zaletą takiego kalendarza jest możliwość synchronizacji z innymi użytkownikami.

Planowanie sezonowe.

Jeżeli nie musimy planować na pół rok, czy nawet rok z góry idealnym rozwiązaniem jest planowanie sezonowe. Jestem wzrokowcem, więc zmiana kolorów i motywów przewodnich wraz z porą roku jest dla mnie idealne. Do tego dochodzi więcej miejsca w plannerze, gdyż umieszczam w nim tylko przekładki i kartki na 3 miesiące. Później po prostu wymieniam wkłady.

_DSC0392-01 20151221_101030-01

Na dzień dzisiejszy moje planowanie zamyka się w 2 narzędziach:

 • w turkusowym plannerze od Projekt Planner- korzystam z większości wkładów dostępnych do tego modelu,oraz tworze swoje. Zaprzyjaźniłam się z nim bardzo i nigdy go nie zamienię na inny! No chyba, że na ciut większy format ;).
 • miesięcznym, kalendarzowym plannerze od MaMy Kalendarz- jestem na razie w fazie testowej 😉 ( szerszy opis po świętach), ale już widzę, że jest idealnym dopełnieniem mojego plannera i służ całej naszej rodzinie.

W tej małej gromadce ma też swoje miejsce mini  kalendarzy zamykany na gumkę, o układzie tygodniowym. Jeszcze nie wymyśliłam konkretnego zadania dla niego, ale był taki słodki :P.

_DSC0359-01

W moim plannerze znajdują się następujące sekcje:

 • planner– zawiera kalendarz miesięczny na 3 miesiące ( poglądowy skrót upchany na jednej kartce), kalendarz miesięczny 3.szt, planner tygodniowy i planner dzienny- uzupełniany i dokładny według potrzeb, oraz 2 kartki z planami podróży na dany sezon.
 • finanse– 3 wkłady z rozliczeniami, gdzie zapisuje opłaty, rachunki i wydatki, oraz kilka wkładów z lista zakupów- wykorzystuję ją nie typowo, bo umieszczam na niej 3 miesięczne palny zakupowe, uwzględniając wszystkie większe ( i mniejsze też ) zakupy do domu, czy dzieci.
 • notes– na luźne notatki, listy to do itp.
 • zdrowietu zapisuję na specjalnych wkładach umówione wizyty u specjalistów dla całej rodziny.
 • blog– mieści się tu wszystko związane z blogiem.
 • fitness– tu planuje treningi.

 

A Wy macie już swój idealny sposób na planowanie ?