Jak zarabiać na blogu? 13


W pewnym punkcie swojej blogowej ścieżki, każdy Bloger zadaje sobie pytanie “jak zarabiać na blogu i pozostać sobą?”.

Okazuje się, że zarabiać można nie tylko na sklepach, mediach społecznościowych czy YouTube, ale również na blogu. Chcesz się dowiedzieć, jak przekształcić swój malutki, prywatny blog w prawdziwe centrum biznesowe?

Routh Soukup blogerka, pisarka, mama dwójki dzieci oraz twórca Elite Blog Academy ma dla ciebie mnóstwo cennych informacji. 

jak zarabiać na blogu i pozostać sobą

nigdy nie porównuj swojego początku z czyimś środkiem!

Tak wielu początkujących blogerów zapomina, o jednej prostej rzeczy nigdy nie porównuj swojego początku z czyimś środkiem! Cała niepewność dotycząca blogowania bierze się z porównywania siebie z innymi i  poczucia winy, iż wszyscy radzą sobie lepiej ode mnie. 

Uczucie, że jest się niewystarczająco dobrą i próba naśladowania sukcesów innych, paraliżuje i odbiera chęci do działania. Wystarczy przestać i opracować szczegółowy plan, który wyniesie naszą pewność siebie na wyżyny.

Jak to zrobić?

Wystarczy obrać odpowiedni kierunek i zapoznać się z radami Ruth! (ja mam właśnie taki zamiar 😉 )

recenzja książki jak zarabiać na blogu i pozostać sobą

jak zarabiać na blogu i pozostać sobą

Książka “Jak zarabiać na blogu i pozostać sobą” dotarła do mnie już przed świętami Bożego Narodzenia, jednak potrzebowałam sporo czasu, aby przyswoić tak dużo wartościowych informacji. Drugie tyle potrzebuję, aby wprowadzić całą zdobytą wiedzę  do swoich działań. Jeżeli śledzicie moje social media, zapewne wiecie jakiem ma podejście do blogowania i jakie działania planuję w najbliższym czas. 

Ma ona za zadanie zainspirować Cię do rozwijania swojej platformy oraz pomóc wyprowadzić Ci bloga na kolejny poziom, niezależnie od tego w jakim punkcie blogowania jesteś. 

Napisana jest zrozumiałym językiem. Posiada czytelny i prosty układ, oraz składa się z dwunastu rozdziałów:

 1. Zacznij od czegoś niesamowitego.
 2. Treść przede wszystkim.
 3. Najważniejsza jest prezentacja.
 4. Rozwijaj swoją platformę.
 5. Media społecznościowe i marketing wirusowy.
 6. Gdzie te pieniądze?
 7. Zysk za pośrednictwem sieci reklamowych.
 8. Zysk z programów partnerskich. 
 9. Zysk z reklam prywatnych.
 10. Zysk ze sprzedaży własnych produktów.
 11. Pracuj mądrzej, a nie częściej. 
 12. Od bloga do biznesu.

 

 

planowanie wpisów blogowych, planner, blogowanie, kawa

Jest  pełna praktycznych rad.

Zawiera listę kroków, jakie należy podjąć, by stworzyć odpowiedni plan rozwoju, dostosowany do konkretnych odbiorców Twojego bloga. Wiadomo, że każdy ma inne potrzeby i nie ma jednego “właściwego” sposobu na to by generować zysk online. Zadaniem Ruth jest wyposażeniem nas w narzędzia, które pomogą nam zrealizować założony cel.

Znajdziesz w niej rady na temat przygotowania treści, pisania zabójczo skutecznych postów, dobieranie ciekawych zdjęć, a także rozwijanie bloga. Poznasz zasady networkingu, nauczysz się optymalizować swoją stronę pod kontem wyszukiwarek, zdobędziesz stałych subskrybentów.

Zorganizuj się, wyznacz sobie cel i … startuj!

Jest to jedna z lepszych książek o tematyce blogowej, z którą miałam okazje się zapoznać. Zmusza do działania, podsuwa proste rozwiązania i skuteczne metody optymalizacji pracy.