Jak wybrać idealny kurs nauki języka obcego? 3


Jak wybrać idealny kurs nauki języka obcego?

Jakiś czas temu podjęłam decyzję o powrocie na rynek pracy, bardzo szybko udało mi się znaleźć zajęcie, które idealnie wpisuje się w moje preferencje zawodowe. Niestety na stałą pracę nie mogę póki co  liczyć. Zdaje sobie sprawę, że jest to spowodowane długą przerwą i brakiem potrzebnych umiejętności, dlatego rok 2017 dedykowany jest wyjściem ze swojej strefy komfortu i zmianom!

Na pierwszy ogień idzie nauka angielskiego, który szczerze powiedziawszy jest marny 😉

Wiosną idę za ciosem i zaczynam kurs prawa jazdy.

Dzisiaj chciałabym wam podrzucić kilka spostrzeżeń, opowiedzieć o moich odczuciach i metodzie nauki, którą wybrałam.

poszukiwania idealnej metody nauki

Na wstępie wiedziałam, że kurs musi być niedrogi, elastyczny i bez sztywnych terminów. Kolejnym kryterium było bogactwo i różnorodność materiałów, metodyczne podejście  oraz weryfikacja postępów w nauce. Niestety przy prowadzeniu domu, wychowywaniu dwójki małych dzieci i pracy zawodowej od 8 do 16, nie wchodzi w grę dojazd i kurs stacjonarny. Druga sprawa to koszty– takie kursy są dosyć drogie, na początkowym etapie nauki nie widzę sensu przepłacać za coś, co jestem w stanie opanować sama w domu.

Po kilku dniach poszukiwań i porównywań  mój wybór padł na kurs ESKK.pl.

ESKK jest największą europejską szkołą prowadzącą nauczanie na odległość. Zajmuje się nie tylko kursami językowymi, ale również hobbystycznymi, czy rozwijającymi umiejętności. Swoją drogą fajną opcją są darmowe kursy, z których możemy skorzystać po zakupie. Do mojej “kolekcji” dołączył kurs radzenia sobie ze stresem i asertywności- bardzo przydatny zwłaszcza w pracy zespołowej.

o kursie

Kurs ESKK ma bardzo przejrzystą strukturę i działa w następujący sposób:

  • otrzymujemy przesyłkę pocztową i maila z dostępem do platformy studenta. Mamy dostęp nie tylko do kursu ONLINE ale także do słownika, audiobooków językowych, aplikacji i gry memo, oraz konwersacji z lektorem.
  • uczymy się w dowolnym miejscu i czasie, to od nas zależy tempo nauki. Zapoznajemy się z nagraniami online oraz materiałami przesłanymi w pakiecie- podręczniki z ćwiczeniami, memo, płyta cd z nagraniami językowymi.
  • po przerobieniu modułu  odrabiamy pracę domową i odsyłamy ją do nauczyciela– jest to świetny sposób na weryfikację swoich postępów (prace domowe nie są obowiązkowe i można bez problemu przejść do kolejnej lekcji).
  • sprawdzona praca wraca do nas, następnie mamy możliwość przerobienia ponownie lekcji, lub przejścia dalej.

Kurs jest tak skonstruowany, aby porcjować nam wiedzę. Każdy podręcznik zawiera materiały, które bez problemu przyswoisz w miesiąc ucząc się kilkanaście minut dziennie (oczywiście tempo nauki można zwiększyć i przyspieszyć kurs). Wiesz kiedy zrobić przerwę, przyswajasz wiedzę w dawkach łatwych do zapamiętania. Kolejnym plusem jest przejrzystość i powtarzalność układu podręczników– wszystkie kolejne lekcje składają się z tych samych elementów oraz z systemu znaczników podpowiadających na co zwrócić szczególną uwagę podczas nauki.  Specjalny system powtórek i prac domowych pozwala nam utrwalić zdobytą wiedzę. Dodatkowo zaangażowane są wszystkie zmysły, co gwarantuje skuteczną naukę.

Kurs jest naprawdę bardzo dobrze zaplanowany i bogaty w materiały, w porównaniu do innych tego typu platform do nauki.

Jedną z metod nauczania jest możliwość rozmowy z innymi studentami, którzy są na podobnym poziomie językowym oraz dołączenie do CAMPUSU, wyjątkowej społeczności ludzi z całego świata.

 

opinia 

Na dzień dzisiejszy jestem zadowolona z przebiegu i samego kursu. Świetna pomoc techniczna, szybkie reagowanie na uwagi i problemy, oraz kontakt z obsługą i nauczycielem ułatwi nam naukę. Dostęp do materiałów audio, pozwala mi wykorzystać każdą wolną chwilę (np. przerwę w pracy) na przyswajanie wiedzy i powtórki  

Już dzisiaj zapraszam Was na kolejne relacje i moje postępy z nauki 😉  

W najbliższym czasie przedstawię Wam zbiór najlepszych metod nauki i motywacji!