Jak stać się zdrowszą, szczęśliwszą i piękniejszą kobietą? 29


 

Na to pytanie odpowiada nam autorka książki “Pokochaj swoje ciało.” Thalia Fuhrman, która jest córką słynnego dr. Joela Fuhrmana- specjalisty od zdrowego żywienia, lekarza i autora bestsellerowej książki “Jeść by żyć zdrowo”.

pokochaj swoje ciało

 

W swojej publikacji przekonuje nas, że prawdziwe piękno emanuje z wnętrza.

Standard piękna, które obowiązuje w naszym społeczeństwie, potrafią sprawić, że każda dziewczyna może czuć się niedowartościowana, niezależnie od swojego faktycznego wyglądu. Najwyższy czas, aby zajrzeć w głąb siebie i zacząć doceniać, co dali nam nasi rodzice i matka natura. Każdy posiada niepowtarzalnie piękne ciało!

 

pokochaj swoje ciało! 

Talia przez całe życie obserwowała swoich rodziców- uczyła się od nich zasad zdrowego odżywiana, oraz doświadczała jego mocy, przypatrując się cudownym przemianom pacjentów Ojca, którzy stosując się do jego wytycznych wracali odmienieni. Cała treść kręci się w okół jedzenia, ale w książce nie brakuje również dużej dozy psychologi, wsparcia emocjonalnego i społecznego, ubogaconego o duża dawkę roślinnych przepisów na odżywcze potrawy i koktajle.

Żywność, którą spożywasz, może być najbezpieczniejszym i najpotężniejszym lekarstwem, ale również najwolniej działającą trucizną.

Ann Wigmore 

 

Nie byłabym sobą gdyby nie urzekły mnie  psychologiczne przejawy w książce i to na nich chcę się skupić :). Piękno każdego z nas ma wiele składowych, które łączą się w jedną całość. Jednym z nich jest docenianie tego co mamy.

Wdzięczność“karmienie duszy najzdrowszym pokarmem”– bo o niej tu mowa może być praktykowana wszędzie i przez każdego, wystarczy dobre chęci i samozaparcie. Oczywistością jest to, że czujemy się szczęśliwsi, gdy dostaniemy to czego pragniemy, jednak łatwo zapomnieć jakie to fantastyczne, jeśli korzystamy z tego cały czas. Powinniśmy przejrzeć swoje wartości, które już wyznajemy i przestać traktować je jako oczywiste!  Ćwicz każdego dnia okazywanie wdzięczności za drobne rzeczy, a już po kilku sesjach, zauważysz rezultaty.

Otwórz dzień jako prezent!

Ludzie, którzy postrzegają życie jako wspaniały dar i faktycznie doceniają wszystkie jego aspekty, głębiej i z większą intensywnością doświadczają swojego życia…

…Cały proces nabiera większego znaczenia i napełnia cię pewnością siebie oraz radością. Nie musisz mieć noża na gardle, albo doświadczać kryzysu zdrowotnego, żeby postrzegać życie jako bezcenny dar. Zacznij już teraz! Twoje spojrzenie na życie jest w twoich rękach, a ty w każdej chwili możesz je zmienić….

 

zdrowa i promienna skóra

 

doceń swój wygląd!

Talia przedstawia nam 6 kroków do lepszej samooceny:

 1. Nie stawaj na wagę każdego dnia. Badania dowodzą, że lepsza jest niepewność naszej wagi, niż jej dokładna znajomość.
 2. Baw się! Mamy tylko jedno życie, a skoro tak jest, powinniśmy cieszyć się nim każdego dnia.
 3. Przestań porównywać się z innymi. Pamiętaj, że 99% kobiet, które spotykamy, nie wygląda jak kobiety w mediach.
 4. Eksponuj swoje atuty, a nie mankamenty. Doceń pozytywne aspekty, które oferuje ci życie i niech one zmotywują cię do pokochania własnego ciała.
 5. Zrelaksuj się- nie jesteś doskonała ( twoja dieta też nie). Nie stresuj się każdym kęsem, który wkładasz do ust, a obiecuję, że w ten sposób będziesz szczęśliwsza i zdrowsza!
 6. Zamień krytykanckie koleżanki na prawdziwych przyjaciół. Niezaprzeczalnym faktem jest, że negatywne interakcje z przyjaciółmi są jak objadanie się cheeseburgerem i frytkami.

 

co znajdziemy w książce ” pokochaj swoje ciało” ?

Przede wszystkim mnóstwo słodyczy!

Ta książka to prawdziwa skarbnica przepisów na pyszne, rozkoszne desery! 🙂 Spróbuj poprawiających humor ciaffinek ( można je piec jako ciastka lub muffinki, stąd ta zabawna nazwa 😉 ), czekoladoholicznego chleba bananowo-dyniowego lub błogiej tarty z czarnego bzu i jeżyn mniammmm.

Talia swoją książkę dzieli na 11 rozdziałów, a każde omawiane  zagadnienie łączy się z poprzednimi w jedną całość:

 • pokochaj swoje ciało i zadbaj o nie od wewnątrz
 • przyjaźń i jej moc
 • pozbądź się wałeczków i poczuj się atrakcyjna na dobre
 • podstawy żywienia pomagające pokochać swoje ciało
 • zdrowa i promienna skóra
 • wzmocnij mózg
 • jak zdrowy tłuszcz potrafi odchudzać
 • bądź szczupła, jedząc cukierki natury
 • 3 najbardziej błędnie rozumiane pokarmy
 • obalamy mity żywieniowe
 • czy odpowiednio się odżywiając, można uratować świat?

Oprócz bogatej wiedzy lektura cieszy oko, jest przejrzyście wydana i wzbogacona o piękne ilustracje. Żałuję tylko, że nie posiada twardej obwaluty.

 

wzmocnij swój mózg

 

podsumowanie

Książka zawiera ogromną i usystematyzowaną wiedzę, jestem pod wrażeniem ile dało się upchnąć zaledwie na 332 stronach ;). Pomimo tego, że do wege brakuje mi bardzo dużo, po przeczytaniu tej lektury czuję, że jest ona dla mnie idealna! Mam głębokie postanowienie, aby wypróbować bycie roślinożercą przez jakiś czas i doświadczyć tych wszystkich dobroczynnych skutków ubocznych :).

Na pewno Cię o tym poinformuję i zdam relacje na blogu!

 

przesłanie

UWIERZ, ŻE JESTEŚ TAKĄ OSOBA, JAKĄ CHCIAŁABYŚ BYĆ!

 

 

Dziękuję 

wydawnictwo kobiece

za możliwość zapoznania się z książką.