Jak przetrwać ?! 28


Nie każdy z Was ma takie szczęście jak Ja i może, sobie co rano usiąść z cynamonową kawką z dodatkiem kakao ;). Większość z Was pewnie walczy z korpo-potworami, albo z własnym, życiowym złem. Jest na to 5 prostych rad, rad na PRZETRWANIE, które doskonale wpisują się w każdy scenariusz zła tego świata. Pozostańmy PO DOBREJ STRONIE MOCY ! 😀

  1. UWIERZ W SIEBIE!- każdy z Nas jest inny. NIGDY (!) nie będziemy w pełni zadowoleni z siebie, ale możemy zaakceptować swoje wady, a NAWET  przerodzić je w zalety. A więc do dzieła! Może czas najwyższy ułatwić sobie życie i skończyć z ciągłym krytykowaniem siebie, a za każdy komplement szczerze podziękować ? 🙂 Każdy dzień zacznijmy od medytacji… przed lustrem. Kilka uśmiechów i miłych słów do swojego odbicia, może z działać cuda. Hormony szczęścia wytwarzają się, nawet podczas “sztucznego” uśmiechu. To jak? Wchodzisz w to ?
  2. WRZUĆ NA LUZ!- i traktuj innych ludzi tak, jak byś chciał, aby Oni traktowali Ciebie. Stwórz swój własny rytuał- witaj wszystkich z szerokim uśmiechem na ustach, uważnie słuchaj i obserwuj. Przytulaj rodzinę i przyjaciół, taki kontakt da ci kopa na cały dzień! Będziesz bardziej pewny siebie i kreatywny, a kto wie co czeka Cię tego dnia w pracy lub życiu osobistym ? 😉 Po jednym dniu takiego eksperymentu będziesz sunąć 2 metry nad ziemią :D. A może zaczniesz medytować i skupisz się na “tu i teraz”? Po co ciągle rozpamiętywać, nie koniecznie cukierkową przeszłość…
  3. BĄDŹ EGOISTĄ!- zmień kolejność- zacznij myśleć najpierw o SOBIE potem o INNYCH !!! Zdrowy egoizm jest teraz w modzie i pozwala nam zaoszczędzić sporo nerwów.
  4. ZMIENIAJ SIĘ!- nowa praca, nowa fryzura, a może kolejny, ciekawy kurs? Ciągłe zmiany pozwolą Ci w razie “WU” bezboleśnie zaadoptować się do nowej sytuacji, jeśli zajdzie taka potrzeba. Wielozadaniowość jest w tych czasach na wagę złota. Nie daj sobie wmówić, że jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego ! Postaw na rozwój!
  5. OBROŃ SIĘ! –  bądź silny! A może zamiast kolejny raz wylewać siódme poty na tych samych maszynach na siłowni wybierzesz się na zajęcia krav magi ? Albo kurs samoobrony? Poczujesz się silny i pewny siebie. Wyjdź ze swojej strefy komfortu a nie po żałujesz! 

podpis Gaga