Ja, Kobieta… 24


Ja, kobieta.Jak pokochać i zrozumieć swoje ciało. Cameron Diaz, nie jest kolejną książką z serii zrezygnuj z mięsa, ogranicz kalorie i pij hektolitry wody!

Cameron oddaje hołd kobiecemu ciału, tłumaczy dlaczego my, jako Kobiety musimy w szczególności zadbać o siebie i nie dać się presji jaką na nas wywiera ŻYCIE.

ja kobieta

jak pokochać i zrozumieć swoje ciało- o książce

Uwielbiam Cameron jako aktorkę, ale przede wszystkim jako KOBIETĘ! Z każdej strony wylewa się jej zaraźliwy, wręcz chorobliwy entuzjazm. 

Podobnie jak wszyscy ludzie, gdy doświadczymy czegoś, co przynosi nam wielką radość i uczucie spełnienia, chcemy się dzielić tymi emocjami z innymi. Tak jak wtedy, gdy zjesz coś przepysznego i natychmiast zwracasz się do osoby obok, mówiąc: “Musisz tego spróbować!… Tak właśnie myślę o tej książce. Każda z informacji przedstawionych na jej stronach to wiedza, z której korzystałam przez w swoim życiu, wiedza sprawiająca, że czuję się tak podekscytowana i radosna, że po prostu muszę się z tym z tobą podzielić! Dlatego właśnie napisałam niniejszą książkę- ponieważ uczenie się o swoim ciele jest jedną z najważniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić.

W książce znajdziemy informacje na temat fizjologi kobiecego ciała, oraz dużą dawkę duchowości mającej na celu zjednoczenie nas w dobrze działającą maszynę. Dowiemy się z niej jak dobrze i efektywnie odpoczywać, oraz dlaczego warto pokochać głód– tak! Nie pokonać, oszukać czy zagłuszyć, tylko POKOCHAĆ!

Chcę, żebyś wiedziała, co znaczy mieć związek ze swoim ciałem, czuć z nim łączność. Chcę, żebyś poznała prawdziwą radość z życia w ciele, które jest Twoje i tylko Twoje, z wiedzy o ty, jak wspaniale jest karmić się dobrym jedzeniem, ruszać się i pocić, naprawdę dbać o zdrowie. Ponieważ gdy już posiądziesz tę wiedzę i będziesz żyć w ciele, w którym przeznaczone jest ci żyć, odkryjesz, że jest to bezgraniczna energia i możesz patrzeć na świat i doświadczać go tak, jak wcześniej nie potrafiłaś.

“Ja, kobieta” jest wydana w bardzo minimalistycznym i czytelnym stylu. Wzbogacona jest o trzy fotografie aktorki, które poprzedzają kolejne rozdziały. Wnętrze okładki zdobią miniatury przepięknych zdjęć kobiet wykonanych przez aktorkę, które podzieliły się z nią swoimi historiami. Książka zawiera liczne infografiki potwierdzone badaniami specjalistów wielu dziedzin, z którymi Cameron współpracowała przy tworzeniu publikacji. Specjalnie poszerzone i oddzielone od reszty tekstu marginesy, zachęcają do notowania pytań nasuwających się podczas czytania lektury. 

camero diaz

 

Książka całkowicie mnie pochłonęła, jak tabliczka ulubionej czekolady. Czytałam ją dopóki nie dotarłam do końca.

 

zawartość książki

  • WSTĘP: Wiedza to siła.
  • CZĘŚĆ PIERWSZA– odżywianie: Pokochaj głód!
  • CZĘŚĆ DRUGA– kondycja: Ciało chce być silne!
  • CZĘŚĆ TRZECIA– umysł: Już rozumiesz!
  • PODSUMOWANIETeraz już naprawdę rozumiesz