Jak nie wydać majątku na dekoracje ? 13


Mis Catalina.

Zdublowana osiemnastka, wychowana w kolorowym domu pełnym kwiatów. Uwielbiająca dalekie i bliskie podróże. Gdyby nie pragnienie przelewania wiedzy na chłonne młode umysły studentów, pewnie zostałaby florystką Co akurat znajduje się w kręgu jej zainteresowań możecie sprawdzić na Jej blogu lub  Fp.  

Znowu mamy grudzień, zewsząd atakują nas ozdoby świąteczne, a my nie potrafimy im odmówić i potem wracamy do domu z torbami pełnymi świątecznego badziewia. Na półkach w sklepie wszystko wydaje się takie piękne, a ekspedientki utwierdzają nas w przekonaniu, że ten stroik jest jedyny w swoim rodzaju! Szkoda tylko, że w domu już tak niesamowicie się nie prezentuje, a do tego okazuje się, że kupując bez zastanowienia mamy całą masę zupełnie do siebie nie pasujących pierdułek. Jak więc nie popaść w bankructwo, a jednocześnie sprawić, że nasza teściowa uzna nas za najlepszą dekoratorkę na świecie? Trzeba mieć plan!

Po pierwsze zdecyduj się na motyw przewodni, wybierz kolorystykę, styl. Jeśli zupełnie nie wiesz co jest modne, poszukaj w pismach kobiecych, florystycznych lub na stronach internetowych. Ale pamiętaj, że moda szybko przemija, zmienia się co roku i czasem nie warto za nią podążać! Zdradzę Ci co jest zawsze modne – TRADYCJA! Więc jeśli chcesz mieć najpiękniejsze na Świecie ozdoby świąteczne, do tego zupełnie za darmo, radzę wybrać się na strych Twojego rodzinnego domu, ewentualnie domu dziadków, czy też innych pociotków i dobrze poszukać. Może się też okazać, że niestety przed nami te piękne słomkowe księżniczki i orzechowych rycerzy znalazł ktoś inny, może jakaś myszka albo inne zwierzątko, wtedy nie pozostaje nam nic innego jak udać się na Targ Staroci i tam poszukać jakiejś super okazji

071072

Jeśli jednak tradycja nie jest tym, co pasuje do naszego wizerunku perfekcyjnie modnej Pani Domu, wybierzmy jakiś kolor przewodni, który będzie pasował do wystroju naszych wnętrz. Jak wybrać odpowiedni kolor? Czasem mam tak, że wybieram na przykład biel, a potem gdy już przeszukuję sklepowe pułki w poszukiwaniu dekoracji, wszystko co białe wydaje mi się tandetne i brzydkie! Dlatego jeśli zobaczymy coś co nas zachwyci i powie do nas ‘musisz mnie mieć!’ kupuj bez zastanowienia i wokół tego świątecznego gadżetu buduj całość.

Pamiętaj, że więcej wcale nie znaczy lepiej! Przepych raczej nigdy nie jest w modzie i wbrew pozorom może się okazać, że jeśli kupisz kilka pięknych, oryginalnych, starannie wykonanych ozdób, wydasz mniej, niż gdybyś kupiła kilkanaście tanich, jednorazowego użytku dekoracji. I tu znowu polecam targi staroci, niekoniecznie musisz kupować stare przedmioty, często znajdziesz tam również zupełnie nowe dekoracje. Ludzie odwiedzający takie miejsca nie lubią tandety, wystawcy o tym wiedzą, więc świąteczne dekoracje tam sprzedawane są naprawdę piękne i często w okazyjnych cenach, w porównaniu z tymi prezentowanymi na Jarmarkach Świątecznych.

051

 

 

Jakie miejsca warto odwiedzić w celu nabycia pięknych stroików, wianków świątecznych czy już udekorowanych choinek? Szkoły i uczelnie! Tak dobrze widzicie, to właśnie tam odbywają się Kiermasze Świąteczne, na których uczniowie sprzedają swoje prace. Ceny są okazyjne, a ozdoby piękne i jedyne w sowim rodzaju! Ja już od kilku lat zamawiam u studentów florystyki gotową udekorowaną choinkę zrobioną z żywych gałązek. Zawsze mówię wcześniej jaka kolorystyka mi odpowiada i zawsze jestem zachwycona!

Na koniec rada dla tych szczęściar, które posiadają rozliczne talenty plastyczne i mnóstwo wolnego czasu, zwłaszcza w grudniu. Gdzie kupić półprodukty do naszych świątecznych dekoracji? Wiadomo przecież, że wszystkiego same nie zrobimy Nie kupujcie, a na pewno nie wszystko! Rozmontujcie ubiegłoroczne stroiki i ponownie wykorzystajcie materiały, recykling jest teraz w modzie, a pod taką modą podpisuję się obydwiema rękami! Brakujących elementów poszukajcie w zakamarkach interentów lub hurtowaniach florystycznych, ceny Was miło zaskoczą

pierniki

A czy Wy macie już kupione OZDOBY ŚWIĄTECZNE ? 😉

podpis