Ikigai, japońska filozofia szczęścia.


Ken Mogi jest neurobiologiem, pisarzem i dziennikarzem mieszkającym w Tokio. Opublikował ponad 30 prac, napisał ponad 100 książek, esejów popularnonaukowych, esejów i poradników.

Twierdzi, że Ikigai ma moc, aby zmienić życie.

Ja mu wierzę, a Ty?

💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖

ikigai japońska sztuka szczęścia

“Ikigai. Japońska sztuka szczęści”  to nie jest kolejna książka ze zbiorem złotych zasad i jedynych słusznych prawd. To pełna ciekawostek i błyskotliwie napisana opowieść o mieszkańcach Kraju Kwitnącej Wiśni. Jeśli kiedykolwiek zastanawiacie się, dlaczego Japończycy dożywają setki, ciężko pracują i przyjmują los bez słowa skargi, jak na zawołanie wymyślają innowacyjne rozwiązania, którymi zachwyca się cały świat, to odpowiedzi znajdziecie w tej książce.

 

ikigai japońska sztuka szczęścia

iki-gai, czyli “żyć” oraz “powód”

Przyznam się Wam, ze wydawnictwo Wielka Litera wstrzeliło się w czasie z podesłaniem mi książki do recenzji. Od pewnego czasu szukam nieustannie powodów, aby żyć. Jestem na początku drogi w diagnozowaniu przyczyn moich przewlekłych dolegliwości. Dużym prawdopodobieństwem jest, że cierpię na fibromialgie .

Codziennie narzekam, marudzę, nie mam siły wstać z łóżka i towarzyszy mi cały czas  ból. Idzie zwariować!

Dzięki Ikigai nabieram sił i mam sposób na jesienną c handrę, jest ono powodem dla którego mam siłę wstać rano z łóżka.

https://www.instagram.com/p/BbXFPQdg_yI/?taken-by=esencjalistka.pl

 

filary ikigai

  1. Zaczynamy od rzeczy małych.
  2. Uwalniamy siebię 
  3. Harmonia i trwanie.
  4. Drobne przyjemności 
  5. Tu i teraz.

Lektura przedstawi nam te pięć wartości w cudowny sposób, na przykładzie znanych i mniej znanych osób. Zainspiruje Cię do szukania nowych doznań i wprowadzaniu stopniowo zmian. 

Zmiana w naszej świadomości będzie powoli wplatać się w Twoją codzienność.  Ikigai spotęguje twoją wewnętrzną intucję i dlatego zmiany będa stopniowe i umiarkowane, bo takiej jest nasze życie 😉