Komediowy geniusz w spódnicy- dziewczyna z tatuażem na lędźwiach


Ta książka to niesamowita historia kobiety, której największą bronią jest cięty dowcip. Amy Schumer, najgorętsze nazwisko światowego stand-upu.  Kobieta, która znalazła się na liście stu najbardziej wpływowych ludzi magazynu „Time”, opowiada o dyskryminacji, przemocy domowej, seksie, związkach i absurdach sławy. Wszystko okrasza swoim charakterystycznym stylem i dobrze znanym poczuciem humoru. Jej inteligentna opowieść bawi do łez.

Biografia Amy jest zaskakująca. Pod sarkazmem i nieziemskim poczuciem humoru kryje się ból, a niekiedy nawet zagubienie.

Amy Schumer, standup Polska, recenzja dziewczyna z tatuażem na lędźwiach

dziewczyna z tatuażem na lędźwiach- Amy Schumer

Autorka bardzo dużo opowiada o ojcu który cierpi na SM (niestety ten temat znam od podszewki i szczerze podziwiam dystans jaki wypracowała) oraz  bankructwie rodzinnej firmy . Nie ukrywa przed czytelnikiem absolutnie niczego, nawet problemów z prawem i agresji ze strony byłego chłopaka.
 W swoich esejach nie oszczędza nikogo, śmieje się ze wszystkich, ale przede wszystkim z samej siebie. To wszystko po to, aby publiczność uśmiechnęła się i chociaż przez chwile poczuła lepiej.

Twierdzi, że jest introwertyczką.

Wiem- myślicie sobie: Co ty pieprzysz, Amy? Przed chwilą opowiadałaś, jak się spiknęłaś z jakimś obcym facetem w Tampie, a teraz twierdzisz, że jesteś nieśmiała? Nieprawda, jesteś ryczącym zwierzęciem scenicznym, które lubi pójść w tango!

No dobra, zgoda. Tak czasem jest, to prawda. A jednak, bez cienia wątpliwości jestem klasycznym, książkowym przykładem introwertyka.

Dziewczyna z tatuażem na lędźwiach doskonale wie, jak trudno odbić się od dna, a jej historia jest żywym dowodem na to, że w życiu wszystko jest możliwe.

Amy uwielbia uszczęśliwiać ludzi, czuć to na każdej stronicy jej książki.

Ta biografia obowiązkowo powinna znaleźć się na większości półek w Polsce.

Bije od niej niesamowita energia i dobro.

Daje do myślenia.

Pociesza.

Rozśmiesza. Nieraz przez łzy.

Promuje dobre wartości.

Uczy.