10 sztuczek pozwalających zaoszczędzić czas. 15


 

“Zarezerwuj poranki na prawdziwą pracę”.”Zrezygnuj ze spotkań”. “Utrzymuj samodyscyplinę”. “Dbaj o swoją sprawność fizyczną i intelektualną”. “Zapomnij o wielozadaniowości”.

To najpopularniejsze rady, które słyszymy na każdym kroku. Trzymając się tych zasad będziemy bardziej produktywni i zorganizowani, a czas przestanie przeciekać nam przez palce. Poniżej przedstawię Wam dziesięć, mniej znanych sztuczek pozwalających zaoszczędzić czas. 

Nie zwiększam czasu poświęconego na wykonywanie określonych czynności. Cholera! Każdego dnia noszę inny zegarek i nawet nie marnuję czasu na ustawianie ich. Staram się zrobić najwięcej jak to możliwe, najszybciej jak to możliwe, nie tracąc czasu na drobiazgi, a jeśli nabałaganię,to wrócę i posprzątam. 

Grant Cardone– ekspert od sprzedaży i założyciel czterech film, autor bestsellerów “New York Timesa”

dziesięć sztuczek pozwalających zaoszczędzić czas

dziesięć sztuczek pozwalających zaoszczędzić czas

 

  1. Pij zdrowe koktajle na śniadanie! Jeżeli przyszło Ci do głowy zrezygnować ze śniadania, aby zaoszczędzić czas, albo kupować fast foody w drodze do pracy, muszę Cię rozczarować. TO NIE JEST DOBRY POMYSŁ! Pamiętaj, że chodzi o wydajność, a nie czas- wypicie zdrowego koktajlu bogatego w białko tuż po przebudzeniu, uzupełni energię i sprawi, że przez cały poranek rośnie poziom Twojej gotowości do działania.  
  2. Przyrządzaj  więcej niż jeden posiłek na raz! Niestety bardzo rzadko czas spędzony w kuchni wykorzystujemy do granic możliwości.  Trzeba wszystko zaplanowań, zrobić zakupy, ugotować i posprzątać. Warto przygotować 2-3 dodatkowe posiłki, podczas przygotowywania obiadu czy kolacji, które możemy zamrozić, albo zostawić w lodówce na kolejne dni. No chyba, że przeszkadza Ci jedzenie 2-3 dni z rzędu tego samego? Pamiętaj, zawsze na weekend można dogodzić swojemu podniebieniu i przygotować przepyszne posiłki 🙂
  3. Wycisz tel. i wyłącz wszystkie powiadomienia! Dla mnie całkowicie niezrozumiałe jest pozwolenie Twojemu telefonowi, czy komputerowi na “krzyczenie” na Ciebie licznymi powiadomieniami. Nie muszę wspominać chyba o tym, że dzięki temu nie będziesz się rozpraszać?
  4. Odciąż swoją pamięć! Warto odciążać swoją pamięć krótkoterminową np. przy wykorzystaniu aparatu w telefonie. Robię zdjęcia wszystkiemu co mnie interesuje i co muszę zapamiętać na krótki czas- numerowi pokoju hotelowemu w którym aktualnie mieszkam, miejscu przed supermarketem w którym zostawiam samochód, okładce książki polecanej przez znajomą itd. W ten prosty sposób można ograniczyć poziom stresu.
  5. Wykorzystaj czas spędzony w podróży! Nawet jeżeli do pracy jedziesz kilkanaście minut w jedną stronę, warto ten czas wykorzystać na naukę np. języka obcego, słuchanie podcastów.
  6. Stwórz listę rzeczy, które musisz przestać robić! Lista stop doing jest o wiele ważniejsza niż to-do. Prostota i minimalizm pozwolą uwolnić Twój już i tak przepełniony umysł, zwolnisz miejsce w kalendarzu i dasz sobie szansę na wielkie osiągnięcia.
  7. Przebywaj z ludźmi bardzo produktywnymi! To świetny sposób na zwiększenie swojej produktywności, w myśl zasady  “jeśli wejdziesz miedzy wrony, musisz krakać jak i one” 😉
  8. Opłacaj rachunki przez internet! Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu, zwłaszcza jeśli wybierzesz zlecenie stałe w Twoim banku.
  9. Udostępniaj swoje treść wielotorowo! Warto z wyprzedzeniem zaplanować przebieg procesu tworzenia treści i publikacji w social mediach. Dla tego tak ważne jest planowanie długo terminowe. 
  10. “Zrobione”, brzmi lepiej niż “perfekcyjne”!  Zawsze znajdzie się jakiś nowy materiał, nowy pomysł czy lepszy sposób zrobienia czegoś. Jednak puszczanie w świat niedoskonałych rzeczy ma większą wartość dla świata niż nie puszczenie ich w ogóle. 

 

pobierz materiały do lepszej organizacji ⇓

 

 udostępnij znajomym!