Złote oszczędzanie z Goldsaver + KONKURS 14


Stałe czytelniczki doskonale zdają sobie sprawę, że tematy budżetowe nie są mi obce i uwielbiam je zgłębiać. Szukanie nowych sposobów na oszczędzanie jest moim 3, ulubionym zajęciem- zaraz po czytaniu i pisaniu 😉 Więc nie powinniście być zdziwione dzisiejszym wpisem i perełką jaką chcę Wam przedstawić. 

oszczędzanie z Goldsaver

Idea serwisu jest bardzo prosta- oszczędzanie poprzez złoto. Serwis goldsaver.pl sprzedaje jednouncjowe sztabki złota  (uncja jubilerska to 31,1 g.) które produkuje i dostarcza znana wszystkim Mennica Wrocławska, będąca liderem na polskim rynku złota. Wszystkie o próbie 999,9, czyli zawartości kruszcu 999,9 g. na każdy kilogram. Jest to najpopularniejsza na świecie forma lokowania w złoto.

Dlaczego jedna uncja?

Ponieważ to najbardziej optymalna forma inwestowania w złoto. Jeśli chcielibyśmy kupić jedną uncję złota w sztabkach o wadze 1 grama kosztowałoby to nas drożej mniej więcej o 20% z powodu zwiększających się kosztów bicia sztabek.

Jak zatem widać zakup większej sztabki jest znacznie bardziej opłacalny, lecz wiąże się z jednorazowym wydatkiem ok. 5 tys. zł. Tu pojawia się kolejny atut Goldsavera. Kupując w tym sklepie nie musimy wpłacać od razu całej sumy. Ideą sklepu są systematyczne zakupy złota za małe kwoty. Innymi słowy użytkownik kupuje tyle, na ile go stać. W jednym miesiącu może to być inna kwota – większa lub mniejsza. 

goldsaver_infografika_2

Dla kogo? 

Jest to dobra opcja przede wszystkim dla tych, którzy chcą prostego narzędzia do regularnego odkładania, lecz nie chcą decydować się na daleko idące zobowiązania. Przymusu czy zobowiązań w Goldsaverze po prostu nie ma! 

Dodatkowo sklep daje nam możliwość odsprzedaży złota w dowolnym momencie!

W Goldsaverze po „uzbieraniu” całej sztabki, możemy ją odebrać w jednym z oddziałów w dużych miastach lub zamówić wysyłkę kurierską bez dodatkowych opłat. Odbiór możliwy jest po 15 dniach roboczych, czyli w dość standardowym dla tej branży terminie. Sprzedawca oferuje też możliwość przechowania sztabki w skarbcu Mennicy Wrocławskiej, która stanowi filar grupy Goldenmark, skąd można ją odebrać na żądanie.

goldsaver_infografika_3

 

Oszczędzanie w złocie 

Wszystko pięknie, ładnie no ale po co?

Złoto doskonale zachowuje wartość – 100 lat temu dobry samochód można było kupić za 1000 dolarów lub 20 uncji złota, dziś bardzo dobry samochód również można kupić za 20 uncji złota ale za 1000 dolarów już nie. Tak pieniądz traci wartość czyli podlega inflacji, na którą złoto jest odporne.

Doskonale przedstawi to poniższa infografika 

goldsaver_infografika_1

 

konkurs

Zapraszam Was na konkurs w którym możecie zgarnąć, taką o to piękną, srebrną monetę lokacyjną i tym samym zacząć swoją przygodę z oszczędzaniem 😉 

srebrna moneta lokacyjna

Regulamin konkursu 

Zasady są bardzo proste- wystarczy, że odpowiesz w komentarzu pod tym postem na 3 krótkie pytania, a ja wybiorę jedno poprawne i interesujące  zgłoszenie 🙂

 1.            Ile gram złota jest w jednej uncji?
 2. Która mennica stanowi filar grupy Goldenmark?
 3. W jaki sposób dbasz o domowy budżet?

 

 

 

 

 

 

 • Tomasz Kita

  Z wynikami jak dla mnie ustawka – podziwiałem wpis pani Iwony za masę pomysłów i super sposobów, a wygrał wierszyk z kiepskimi rymami. Owszem, moderator decyduje. Ale powinien się kierować zawartością merytoryczną, a nie „poezją” bez zawartości.

 • Agata Sawicka

  1. Uncja jubilerska to 31,1 g

  2. Mennica Wrocławska

  3.
  Od lat o domowy budżet dbam,
  bo od przodków radę mam:
  „Chcesz pieniażkami zarządzać efektywnie?
  To nie działaj impulsywnie!”
  Taka prosta wszak zasada
  Za nasz spokój odpowiada.
  A kontrola to rzecz trudna,
  lecz nie jest wcale nudna:
  kolorową listę w sklepie czytam
  i za zbędne rzeczy nie chwytam,
  gdy przelana jest wypłata
  najpierw jest spłacana rata,
  potem auto jest zatankowane
  i dwie stówki na emeryturę odsyłane.
  By nie posądzać o kradzieże i znikanie
  staram się o wydatków i przychodów spisywanie.
  Gdy notatnik swój zamykam
  czuję, że problemów i pożyczek unikam!!

  pozdrawiam
  Agata

  • Gratulacje, Agato czekam na dane dane do wysyłki nagrody- łącznie z nr tel. dla kuriera 😀

 • kiedys byłam w takim programie ze złotem ale nie opłaciło mi się.

 • Iwona

  Fajna opcja z tym Goldsaver – akurat szukałam informacji o inwestowaniu w złoto 🙂

  Chętnie wezmę udział w konkursie, poniżej przesyłam swoje odpowiedzi:

  1. W 1 uncji mamy 31,1 g złota
  2. Mennica Wrocławska
  3. O domowy budżet staram się dbać na wiele sposobów. Postaram się omówić je jak najdokładniej 🙂

  Po pierwsze – od około 2 lat prowadzimy stworzony przez nas arkusz w excelu, gdzie zapisujemy nasze wydatki w kilku grupach. Na każda z tych grup mamy określony budżet (np. jedzenie, rachunki, rata kredytu mieszkaniowego, opłaty na szkołę i przedszkole, auto, chemia gospodarcza, drobne przyjemności itp.). Zbieramy paragony, by zakupy wpisywać „hurtowo” – robimy to raz w tygodniu, zazwyczaj w piątek. Z racji, iż zajmuje to sporo czasu, robimy to na zmiany – raz ja, raz mąż 🙂 Po każdym miesiącu widzimy, czy zmieściliśmy się w budżecie dla danej grupy wydatków, czy tez nie. Jeżeli jest taka możliwość, to „przenosimy” środki z innej grupy tak, by całość założonego budżetu się zgadzała. To, co zostaje z całości założonej kwoty ( a od wielu miesięcy systematycznie zostaje) – odkładamy na Wakacje.

  Oszczędzamy na rachunkach. W mieszkaniu mamy zamontowane wszędzie ledowe żarówki, większość odbiorników podpięta jest do listw zasilających. Nie używamy opcji czuwania sprzętu, tylko je wyłączamy na zasilaniu. Lodówka, pralka, zmywarka – wysokich klas energetycznych. Ciężko było nauczyć dzieci i męża zamykania lodówki i nie robienia z niej prywatnego telewizora (zaglądania co 5 minut i wpatrywania się przez kolejne na zawartość półek), ale zrobiliśmy wspólnie naklejki wewnątrz lodówki z buzią smutną i na drzwiach lodówki z buzią uśmiechniętą. Na dzieci podziałało – zamykają ją, na męża nie bardzo, ale wciąż próbujemy 😉 Tak czy inaczej, oszczędność energii jest 😉 Oszczędzamy wodę na kilka sposobów. Mamy perlatory na kranach, a z racji braku wanny króluje u nas prysznic. Wiadomo, od razu mniej wody idzie. 3 lata temu uzupełniliśmy przestrzenie międzyokienne argonem, co bardzo je „dociepliło” – już samo to spowodowało, że spokojnie mogliśmy skręcić ogrzewanie na kaloryferach na minimum. W kuchni i sypialni mamy ogrzewanie wyłączone – w kuchni jest zawsze ciepło, w sypialni lubimy spać w chłodniejszym klimacie 🙂 W zasadzie tylko pokój dzienny i dziecięcy są ogrzewane, ale i to praktycznie na minimum.

  Kontrolujemy nasze wydatki na jedzenie, planujemy wszystko z głową i na zaś. Zakupy robimy raz w tygodniu, na weekendzie i są to duże zakupy. Mamy kilka sprawdzonych sklepów, zazwyczaj dyskontów, a w nich ulubione produkty w dobrych cenach. Sklepy są obok siebie, więc robimy objazdówkę i w każdym kupujemy to, co lubimy. Sprawdzamy promocje, szukamy kuponów zniżkowych. Często kupujemy większe ilości „na potem”, jeżeli to może nam przynieśc większą oszczędność w przeliczeniu na sztukę. Staramy się tak kupować produkty, by starczyło na cały tydzień i by dokupywać tylko pieczywo czy jakies drobne artykuły. Staramy się, by nie marnować jedzenia. Gotujemy, mrozimy, przetwarzamy. Zjadamy wszystko 😉 Równiez do pracy bierzemy przygotowane w domu posiłki, nie korzystamy ze stołówek pracowniczych czy nie zamawiamy lunchy do pracy. Wyjścia na miasto nie traktujemy jako codziennego „must have”, tylko jako fajną odskocznię od domowego jedzenia – raz na jakiś czas.

  Ograniczyliśmy wyjazdy autem do tego, co konieczne – czyli duze zakupy i wypady poza miasto. Instalację LPG mieliśmy już założoną gdy kupowaliśmy samochód, więc teraz tylko na tym korzystamy 😉 Na co dzień używamy rowerów i oszczędzamy paliwo.

  Za zakupy płacimy gotówką, bo łatwiej jest nam wtedy kontrolować nasz budżet. Wydawanie wirtualnych pieniędzy nie boli nawet na głupotki, ale kiedy trzeba fizycznie przekazać gotówkę za wspomnianą głupotę, to od razu odechciewa się zakupu. A pieniądze zostają z nami 😉 Lubimy tez wszelkie skarbonki 🙂 Dzieci mają swoje, my mamy swoje – na „drobniaki” i „miedziaki”. Co nam zalega w portfelach i kieszeniach – ląduje w skarbonkach. Co jakiś czas je opróżniamy i wspólnie decydujemy o przeznaczeniu środków – czy odkładamy na coś większego (np. Wakacje), czy przeznaczamy na coś innego.

  Korzystamy z różnego rodzaju programów profitowych, zgromadzone punkty wymieniamy na coś przydatnego do domu lub zabawki dla dzieci. Prezenty kupujemy „na zaś”, często wiele miesięcy przed jakimś świętem i odkładamy na poczekanie do szafy.

  „Wietrzymy szafy” co jakiś czas i oddajemy zbędne rzeczy do komisu. Przy dzieciach następuje to średnio co rok 🙂 Wszelkie zbędne, ale nagromadzone zabawki, niepotrzebne sprzęty czy za małe ubrania – komuś się jeszcze przyda, a i my dostajemy za to jakiś grosz, który albo podreperuje nasz domowy budżet, albo zasili nasze oszczędności.

  I jeszcze kwestia zdrowia. Kiedyś największe wydatki szły nam nie na jedzenie, ale na leki. Teraz staramy się jeść zdrowo, korzystać z naturalnych antybiotyków (czosnek, cebula) czy witamin, by organizm był silniejszy i mniej chorował. Hartujemy dzieci, nie przegrzewamy. One mniej chorują, mniej wydajemy na leki. Istna oszczędność 😉

  To chyba tyle, ale jak mi się coś jeszcze przypomni – nie omieszkam dopisać 😉

 • zyciejakmuzykablog.wordpress.c

  Złoto zawsze kojarzyło się z bogactwem, szczęściem no i fartem. Jeśli można wybierać i je posiadać – czemu nie 🙂

 • W konkursie brać udziału nie chcę, ale wpis ciekawy i rzetelny 😉 Pozdrawiam.

 • Bardzo interesujące! Nie pomyślałam nigdy o oszczędnościach w złocie, a to chyba bardzo dobre rozwiązanie!

 • nie wiem dlaczego, ale mnie to jakoś nie przekonuje

 • Zastanawiałam się nad złotem kilka razy, ale nie znałam tej konkretnej opcji…
  1) Uncja jubilerska to 31,1g
  2) Mennica Wrocławska
  3) Staram się na bieżąco śledzić różne możliwości w tym temacie i w miarę możliwości z nich korzystać 😛

 • O ciekawy sposób na oszczędzanie. Hmm nigdy nie myślałam, żeby inwestować w złoto lub inne kruszce, muszę o tym pomyśleć.:)
  1. uncja jubilerska to 31,1 g
  2. Mennica Wrocławska
  3. Próbuje odkładać z każdego przychodu jakąś część na konto oszczędnościowe, założyłam też skarbonkę na koncie, aby mi zaokrąglała kwoty do pełnych 10, dzięki temu nie czuje odkładania. A przy okazji czytam blogowe porady dotyczące oszczędzania.

 • Ciekawe to bardzo… nie zdawałam sobie nawet sprawy, że tak można 🙂 Lubię dowiadywać się czegoś nowego 🙂

 • 1. Cytuję: „uncja jubilerska to 31,1 g”
  2. Cytuję: „Mennicy Wrocławskiej, która stanowi filar grupy Goldenmark”
  3. Czytam Ciebie i stosuję się do rad 🙂

  • I uwielbiasz słodzić 😉 Oby tak dalej! 😀