Jak zarabiać na blogu? 13


W pewnym punkcie swojej blogowej ścieżki, każdy Bloger zadaje sobie pytanie „jak zarabiać na blogu i pozostać sobą?”.

Okazuje się, że zarabiać można nie tylko na sklepach, mediach społecznościowych czy YouTube, ale również na blogu. Chcesz się dowiedzieć, jak przekształcić swój malutki, prywatny blog w prawdziwe centrum biznesowe?

Routh Soukup blogerka, pisarka, mama dwójki dzieci oraz twórca Elite Blog Academy ma dla ciebie mnóstwo cennych informacji. 

jak zarabiać na blogu i pozostać sobą

nigdy nie porównuj swojego początku z czyimś środkiem!

Tak wielu początkujących blogerów zapomina, o jednej prostej rzeczy nigdy nie porównuj swojego początku z czyimś środkiem! Cała niepewność dotycząca blogowania bierze się z porównywania siebie z innymi i  poczucia winy, iż wszyscy radzą sobie lepiej ode mnie. 

Uczucie, że jest się niewystarczająco dobrą i próba naśladowania sukcesów innych, paraliżuje i odbiera chęci do działania. Wystarczy przestać i opracować szczegółowy plan, który wyniesie naszą pewność siebie na wyżyny.

Jak to zrobić?

Wystarczy obrać odpowiedni kierunek i zapoznać się z radami Ruth! (ja mam właśnie taki zamiar 😉 )

recenzja książki jak zarabiać na blogu i pozostać sobą

jak zarabiać na blogu i pozostać sobą

Książka „Jak zarabiać na blogu i pozostać sobą” dotarła do mnie już przed świętami Bożego Narodzenia, jednak potrzebowałam sporo czasu, aby przyswoić tak dużo wartościowych informacji. Drugie tyle potrzebuję, aby wprowadzić całą zdobytą wiedzę  do swoich działań. Jeżeli śledzicie moje social media, zapewne wiecie jakiem ma podejście do blogowania i jakie działania planuję w najbliższym czas. 

Ma ona za zadanie zainspirować Cię do rozwijania swojej platformy oraz pomóc wyprowadzić Ci bloga na kolejny poziom, niezależnie od tego w jakim punkcie blogowania jesteś. 

Napisana jest zrozumiałym językiem. Posiada czytelny i prosty układ, oraz składa się z dwunastu rozdziałów:

 1. Zacznij od czegoś niesamowitego.
 2. Treść przede wszystkim.
 3. Najważniejsza jest prezentacja.
 4. Rozwijaj swoją platformę.
 5. Media społecznościowe i marketing wirusowy.
 6. Gdzie te pieniądze?
 7. Zysk za pośrednictwem sieci reklamowych.
 8. Zysk z programów partnerskich. 
 9. Zysk z reklam prywatnych.
 10. Zysk ze sprzedaży własnych produktów.
 11. Pracuj mądrzej, a nie częściej. 
 12. Od bloga do biznesu.

 

 

planowanie wpisów blogowych, planner, blogowanie, kawa

Jest  pełna praktycznych rad.

Zawiera listę kroków, jakie należy podjąć, by stworzyć odpowiedni plan rozwoju, dostosowany do konkretnych odbiorców Twojego bloga. Wiadomo, że każdy ma inne potrzeby i nie ma jednego „właściwego” sposobu na to by generować zysk online. Zadaniem Ruth jest wyposażeniem nas w narzędzia, które pomogą nam zrealizować założony cel.

Znajdziesz w niej rady na temat przygotowania treści, pisania zabójczo skutecznych postów, dobieranie ciekawych zdjęć, a także rozwijanie bloga. Poznasz zasady networkingu, nauczysz się optymalizować swoją stronę pod kontem wyszukiwarek, zdobędziesz stałych subskrybentów.

Zorganizuj się, wyznacz sobie cel i … startuj!

Jest to jedna z lepszych książek o tematyce blogowej, z którą miałam okazje się zapoznać. Zmusza do działania, podsuwa proste rozwiązania i skuteczne metody optymalizacji pracy. 

 • Nowa odsłona bloga świetna!! 🙂 Szablon bardzo dobrze kojarzę, bo sama przez chwilę zastanawiałam się nad nim na mojego drugiego bloga. Wygląda super! 🙂

 • Dzięki za polecenie. Muszę teraz przeszperać bloga Ruth. A którą z możliwości zarabiania na blogu Ty uważasz za najkorzystniejszą?

 • Waldemar Pać

  Bardzo fajny wpis i w ogóle cały blog. Dużo praktycznych rad, będę korzystał.

 • Ja akurat na blogu zarabiam od pewnego czasu, nie zawsze regularnie, ale jednak. Generalnie mam wrażenie, że najważniejsza jest unikatowość, regularność, znalezienie niszy i konsekwencja.

 • Agata- zaczęłaś po tej lekturze trzaskać hajsu jak lodu? 😉

  • Trzaska m gruby hajs z ciepłej posadki w US :p ale z bloga tez bede jak mi sił starczy 😉

 • Czekam z niecierpliwością aż ta książka będzie w mojej bibliotece! 🙂 Wydaje mi się, że brakuje takich książek na naszym rynku – oprócz oczywiście książek króla blogosfery. 😉

  • Taaaa książki króla blogosfery jakos do mnie nie przemawiaja, ale to przyklad jak dobrze sprzedac swoj kiepski produkt :p

 • Maja Grugel

  Ciekawa propozycja, dodaje do biblioteki

 • August Ciechociński

  Muszę mieć koniecznie tę książkę. 😀 Nawet jak się nic nie zarobi to warto mieć dobrą stronę internetową.

 • Brzmi bardzo ciekawie. Ostatnio czytam właśnie tego typu publikacje i zastanawiam się, co by tu zrobić. Mój blog niestety ma tak niszowy temat, że wielkich możliwości nie widzę. Ale być może się zapoznam 🙂